Līdz 31. augustam, Ventspils Amatu mājā skatāma krāšņa tradicionālo Kurzemes galvassegu izstāde – kurzemnieču vainagi, kaspīnes, sievu cepures, kā arī mūsdienu interpretācijā radītas galvassegas.

Izstādi ''Kurzemes galvassegas'' veidojušas Tautas lietišķās mākslas studijas ''Liepava'' dalībnieces, apskatei piedāvājot aptuveni 100 darbus – no tiem 20 ir sieviešu etnogrāfiskās cepures, 40 vainagi un kaspīnes jeb matauklas.

''Mēs šo ekspozīciju ilgi lolojām, jo vēlējāmies pievērst plašākas sabiedrības uzmanību vēsturiskās izziņas lietām, ar ko joprojām nopietni nodarbojas virkne 21. gadsimta sieviešu,'' stāsta studijas dalībnieces.

Izstādē piedalās astoņas liepavietes - Zigrīda Muceniece ar sieviešu cepuru atdarinājumiem, Ramona Ingiļavičute ar meiteņu kaspīņu un vainagu atdarinājumiem, Antra Alksne, Elza Hofmane, Sandra Brūna, Ilze Škuberte ar Kurzemes etnogrāfisko kreklu un cimdu rakstu studijām un mūsdienu galvassegu interpretācijām.

Mūsdienās nodarbošanās, kas saistīta ar savas identitātes apzināšanu un saglabāšanu, kļūst arvien populārāka – studijā ''Liepava'' (dib.1953) to tur godā 56 dalībnieki. Ikdienā liepavietes darina košus Kurzemes cimdus un zeķes, segas, brunču audumus, Kurzemes lielos lakatus, dreļļus, grezni tamborētus un adītus galdautus. Meistaru kopā sanākšana, padarītā vērtēšana un pūra vēdināšana ir būtisks nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas un tālāknodošanas process.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: