Tēma: Amatu māja

 • Ikviens var ieaust savu artavu Baltajā galdautā 0

  Pavasara saulgriežu laikā, 21. martā Ventspils Kultūras centra tautas lietišķās mākslas studiju “Drellītis” un “Vīkale” audējas Amatu mājas stellēs uzvilka velkus Baltajam lina galdautam, kas tiks austs trinīša tehnikā 20 metru garumā un prezentēts Neatkarības svētku koncertā 4. maijā Rātslaukumā.

 • Apskatāma krāšņa galvassegu izstāde 0

  Līdz 31. augustam, Ventspils Amatu mājā skatāma krāšņa tradicionālo Kurzemes galvassegu izstāde – kurzemnieču vainagi, kaspīnes, sievu cepures, kā arī mūsdienu interpretācijā radītas galvassegas.

 • Pilsētas svētkos aicina pie laimes akas 0

  Ventspils muzejs šogad Pilsētas svētkos no 4.-6.augustam piedāvā ielūkoties visu muzeja māju laimes akās un smelt prieku no muzeja krājumiem.

 • Amatu mājā tiksies adītāji 0

  Vispasaules adītāju dienā, 10. jūnijā no plkst. 12-14 Amatu mājā atklās izstādi ''Ja vēlies salāpīt pasauli, sāc…'' un rīkos kopīgu adīšanas akciju. Ikviens interesents ir aicināts pievienoties rokdarbu studijas ''Spārni'' adītājām, lai kopīgi adītu.

 • Amatu mājā notiks pērļu meistarklase 0

  14. aprīlī, plkst. 18 Amatu mājā viesosies Amerikas Gemoloģijas Institūta (GIA) pērļu programmas speciālists un Latviešu Tautas Mākslas Savienības biedrs Ervīns Butkevičs, lai meistarklasē ventspilniekus iepazīstinātu ar pērlēm.

 • Amatu māja aicina satikt savu meistaru 0

  Amatu māja 1. aprīlī aicina satikt savu meistaru, dalību pieteikuši četri amatnieki. „Satiec savu meistaru!” ir 2009. gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums, un 2023. gadā pasākums notiks jau piecpadsmito reizi. Šī pasākuma galvenā būtība ir izcelt nemateriāla kultūras mantojuma nozīmi.

 • Amatu mājā atgriežas harmonijs 0

  Ar Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstu Ventspils Amatu mājas Senajā klasē savu vietu atkal ieņem harmonijs, kas atgriezies mājvietā pēc restaurācijas.

 • Sacentīsies podnieki 1

  Ventspils Amatnieku festivālā ''Amatu mājai -15'' 30. jūlijā no plkst. 12 līdz 14 notiks podnieku virpošanas sacensības un pēc tām arī Tautas klase, kurā katrs drosmīgais varēs izmēģināt savas prasmes.

 • Svētkus svinēs Amatu māja 2

  Lai pievērstu gan amatnieku, gan plašākas sabiedrības uzmanību Amatu mājas 15 gadu darbībai, 30. jūlijā no plkst. 11-15 notiks Amatnieku festivāls, kas no Amatu mājas pagalma izies uz tuvāko Skārņu ielu, bet jau no plkst. 9 rītā, ielā, kas ved uz netālo Ventspils Tirgu, varēs tirgoties un iegādāties amatniecības un citus ražojumus.

 • Amatu mājai - 15 0

  Šogad, 30.jūlijā 11:00 -15:00 Ventspils muzeja Amatu mājai atzīmēsim 15. darbības gadu.

 • Kā darināt tautas tērpu 0

  Ventspils Amatu mājai šovasar aprit pirmie piecpadsmit darbības gadi un Ventspils muzejs uzsāk publikāciju sēriju “Amatu mājai-15”, lai iepazīstinātu ar šo muzeja daļu.

 • Aicina uz kopīgu adīšanu 0

  Vispasaules publiskās adīšanas dienā 11. jūnijā no plkst. 11. līdz 13 pie Amatu mājas biedrība ''Rokdarbu studija ''Spārni'''', kurā apvienojušās arī novada rokdarbnieces, aicina iziet ārā no savas ierastās adīšanas vides un atrast sev līdzīgos vispasaules publiskās adīšanas pasākumā.

 • Satiec savu meistaru Amatu mājā 0

  Trīspadsmito gadu Latvijas Nacionālais kultūras centrs organizē projektu ''Satiec savu meistaru!'', kas tradicionāli norisināsies vienlaikus ar starptautisku notikumu - Eiropas amatu prasmju dienām. 2019. gadā projekts apvienoja 16 Eiropas valstis, pulcējot interesentus vairāk kā 9000 pasākumos no Parīzes līdz Berlīnei, Varšavai, Florencei, Viļņai un Rīgai.

 • Muzejpedagoģiskajā programmā aicina iepazīties ar tautasstērpiem 1

  Ventspils Amatu māja aicina uz jaunu muzejpedagoģisko programmu ''Runājošais tautas tērps'', kur būs iespēja uzzināt par latviešu etnogrāfisko tērpu veidiem un noskaidrot, ko īsti saprot ar apzīmējumu ''tautas tērps'', ko tautas tērps stāsta un kā tas skan.