Sestdien, 10. jūnijā, svinīgā pasākumā Ventspils Piedzīvojumu parkā tika atklāta Baltijā lielākā rodeļu trase - Ventspils rodelis.

Trases atklāšanas brīdis tika atzīmēts ar krāsainu dūmu strūklu šovu. Atklāšanas pasākumā jauno rodeli iemēģināja arī Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš un viņa vietnieks sadarbības jautājumos Guntis Blumbergs, kā arī trases būvētāji un projektētāji. Pasākuma apmeklētājus izklaidēja muzikālā grupa “Laika upe” un cirka mākslinieki.

Kopējais rodeļu trases garums ir 800 m, bet nobrauciens ir vairāk kā puskilomertu, t.i. 580 m garš. Rodeļa kamanas var sasniegt maksimālo ātrumu 40 km/h, bet aptuveni 25 metru augstumā no zemes līmeņa rodeļu trase veido divas 360 grādu virāžas.

Rodeļa izbraucienā devās arī pieaugušie kopā ar bērniem, jo kamanas ir divvietīgas. Tās ir aprīkotas ar viedo elektronisko bremzēšanas sistēmu un elektriskajām bremzēm. Trase darbosies visu gadu. Informācija par jauno rodeli atrodama www.piedzivojumuparks.lv.

Pakalpojumu cenas: bērnam vecumā no 3 līdz 7 gadiem nobrauciens tikai kopā ar pilngadīgu personu - bez maksas, jauniešiem vecumā no 8 - 17 gadiem viena nobrauciena cena ir 3 eiro, bet pieaugušajiem viena nobrauciena cena ir 5 eiro.

Rodeļu trases būvniecība Piedzīvojumu parkā uz slēpošanas kalna “Lemberga hūte” nogāzes tika uzsākta 2022. gada 1. jūlijā.

Tā kā iecere par rodeļa izveidi uz slēpošanas kalna “Lemberga hūte” nogāzes bija lolota jau vairākus gadus, tad šis bija pašvaldības iestādes “Ventspils Komunālā pārvalde” sagatavots investīciju projekts jauna tūrisma pakalpojuma attīstībai Ventspils pilsētā, kas tika realizēts ar valsts budžeta līdzfinansējumu 1,6 miljonu eiro apmērā.

Lasi vēl

Komentāri (4)

 • 0
  Persona 12.06.2023, 13:39:01

  Un kur tad ziņa, par ugunsgrēju atklāšanas dienā?

 • -4
  Olimpiskais centrs "Ventspils" 12.06.2023, 15:50:39

  Visu informāciju par rodeļa trasi un atklāšanas pasākumu varat iegūt Olimpiskā centra mājas lapā www.ocventspils.lv.

 • -2
  Ilze Straupmane 14.06.2023, 19:00:08

  Šodien ar 4 bērniem bijām Piedzīvojumu parkā, bet izrādījās, ka nevarēju par atrakcijām samaksāt ar maksājumu karti, jo, (kāds pārsteigums!) nestrādāja aparatūra. Pagājušajā gadā tur biju tikai vienu reizi un arī tāpat bija jāmaksā skaidrā naudā. Kāpēc?

 • -1
  Barons (Freiherr von ...) 14.06.2023, 19:46:27

  Būt vaidziks vairak brūķet īst Naud.Ne maksat ar Plasmask gabal.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: