Klāt Sveču mēnesis – februāris un sācies pavasara gaidīšanas laiks, ko iezīmē latviešu tradīciju svētki Meteņi. 5. februārī plkst. 11 Bērnu pilsētiņā un plkst. 15 bērnu parkā ''Fantāzija'' atzīmēs šos gadskārtu svētkus ar muzikālām rotaļām, spēkošanos un stīvēšanos. Programmu vadīs Ventspils Jaunrades nama folkloras studijas ''Vācelīte'' pedagogi.

Ķekatu tēli – Saimniece un Lapsa kopā ar sanākušajiem meteņbērniem no malu malām izspēlēs Meteņu rotaļas, vizināsies, izskriesies, pārvarēs šķēršļus, metīs un stīvēsies, lai atmodinātu Lāci un sāktu gaidīt pavasara atnākšanu.

Sākot ar pagājušā gada septembri, Ventspils Jaunrades namā darbojas folkloras studija ''Vācelīte''. Šī programma sevī ietver senās gadskārtu ieražas astoņu nodarbību ciklā. Tās apmeklē bērnu grupas no Ventspils pirmsskolas izglītības iestādēm un to vada kvalificēti pedagogi ar padziļinātu interesi un pieredzi folkloras jomā. Pedagoģes Ilga Porniece, Ineta Kalniņa un Sandra Gūtmane vairākus gadus loloja ideju par folkloras popularizēšanu pirmsskolas vecuma bērniem, lai ar izzinošu rotaļu palīdzību, raisītu interesi par latviešu tautas tradīcijām un tās iesakņotos ģimenēs.

Meteņi ir nosacīts viduspunkts starp Ziemassvētkiem un Lieldienām jeb ziemas un pavasara saulgriežiem, kas iezīmē ziemas beigu un pavasara tuvošanos. Līdz ar to Meteņus var dēvēt arī par pavasara gaidīšanas svētkiem. Tāpat kā visos ziemas svētkos, arī šajā laikā senie latvieši gājuši ķekatās un budēļos, ciemojušies un mielojušies.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: