Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienu, 18. novembrī Ventspilī norisināsies dažādi svinīgi pasākumi, kuros godinās Latviju dzimšanas dienā. Šī gada svētku programmas ''Spēka zīmes Latvijai'' aktivitātes norisināsies no plkst. 17 līdz 19, kur dažādās pilsētas vietās būs muzikālas tikšanās, gaismu instalācijas un noskaņu telpas.

Lielajā laukumā izskanēs svētku koncerts ''Dziesmas spēks'', kurā muzicēs grupas ''Lādezers'' mūziķi Ingus Ulmanis un Aigars Voitišķis.

Laikrakstu alejā skanēs patriotiskas un tautā iemīļotas latviešu estrādes melodijas, bet koki rotāsies sarkanbaltsarkanos toņos.

Dzirnavu laukumā būs baudāma spoguļota, izgaismota un apskaņota sajūtu telpa, kas tiks veidota iedvesmojoties no Ojāra Vācieša dzejoļa ''Tu esi Latvija''.

Jaunpilsētas laukumu pie strūklakas ''Saules laiviņas'' rotās latvju spēka zīmes, kas tiks atainotas uz telpiska ekrāna.

Ventspils Tehnikuma pagalmā sieviešu kora ''Venda'' izpildījumā pirmatskaņojumu piedzīvos komponistes Lauras Jēkabsones skaņdarbu cikls ''Kurzemniece''. Priekšnesums tiks izpildīts četras reizes apaļā stundā un pusstundā, un tā garums piecpadsmit minūtes.

Kultūras centra pagalmā būs baudāms muzikāls priekšnesums ar zvanga skaņām mākslinieka Alekša Rasaskrēsliņa izpildījumā, kas mijiedarbībā ar video projekciju uz ēkas sienas, radīs īpašu noskaņu. Priekšnesuma vēstījums – sajust piederību Latvijai, tās skaistajiem dabas skatiem un gadalaiku maiņai.

Pie Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas tiks veidots tradicionālais Gaismas Ceļš no svecītēm. Ikviens tiek aicināts nolikt savu svecīti pie skolas un ieklausīties ģimnāzijas audzēkņu veltījumā Latvijai.

No plkst. 18 līdz 19 Rātslaukumā Dzejas autobusā ikviens būs aicināts uz tikšanos ar Ventspils dzejniekiem. Andris Akmentiņs un Jānis Vādons dalīsies stāstos par spēku un zīmēm.

Amatu mājā no plkst. 10 līdz 15 izspēlēs spēli ''Latvijas 100 gadi Ventspilī'', bet Livonijas ordeņa pilī no plkst. 10 līdz 19 būs iespējams apskatīt pils ekspozīcijas un 20. gs. sākuma ieroču ekspresizstādi muzeja Izglītības centrā. Ieeja pasākumos bezmaksas.

Bet svētku dienas izskaņā plkst. 21 Kultūras centrā norisināsies Valsts svētku balle, kurā muzicēs viena no Latvijā pieprasītākajām balles grupām – ''Lauku muzikanti'', kā arī uzstāsies sieviešu koris ''Venda''.

Lasi vēl

Komentāri (5)

 • -5
  Heinrich 25.10.2022, 15:51:05

  Labi,ka šogad vairs nedzirdēsim kāda vīreļa sen apnikušo uzrunu:"Mīļie ventiņi!".

 • -2
  Barons (Freiherr von ...) 27.10.2022, 12:15:08

  Tō ir rihtig.Le tō maz Vīrel būt iet turpat,kur Kriev Karkuģ,le zinat.

 • -5
  Lāsma Veckrāce 17.11.2022, 17:08:14

  Ķungi- Heinriun tas, kas ,izskatās, ka ceļ savu pašapziņu, ja sevi dēvē par Baronu! Kāpēc jūs piesmirdiniet pat svētku noskaņu ar simtreiz ar vienu un to pašu vāvuļošanu .Vai tad pieklājība ir pazudusi no pasaules, varbūt skolā slikti mācījāties?Nav jau pieclatnieks, ka jāmīl kāds, kas nepatīk.Taču vai tāpēc jākļūst par sunīšiem, kas nepāŗtraukti tāpat vien rej. Ko paši esat devuši pilsētai? Sirdsapziņa gan ļauj izmantot visu, kas te uzcelts, sakārtots, sarūpēts ventiņiem. Uz svētkiem tik daudz pasākumu, apmeklējiet un priecājieties, neesiet tādi rūgumpodi.Lai jums veicas, laba veselība!

 • -1
  reku 17.11.2022, 17:33:46

  Lāsma Veckrāce
  Marta P
  Kristiāna
  Tā ir tikai daļa no Jūras ielas kantoreļa algoto (vai brīvprātīgo) "advokātu" brigādes.Vēl jau ir arī citi.Bet vai esat apdomājuši (-as),ka jūsu elks nedzīvos mūžīgi (kā Nemirstīgais Kaščejs viņam mīļās tautas pasakā),ka reiz nāks diena,kad vajadzēs celt gaismā viņa "darbus un nedarbus"?Un gan jau atklāsies arī jūsu identitātes.

 • -4
  Lāsma Veckrāce 17.11.2022, 17:43:34

  god. reku - jums nav ekstrasensa dotības, diemžēl.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: