Līdz 27. martam teātra nama ''Jūras vārti'' mazajā izstāžu zālē aplūkojama Raimo Lielbrieža fotogrāfiju ekspozīcija ''Nospiedumi''.

Izstādē skatāmie darbi izgatavoti gumiarābika* nospieduma (gum bichromate print, eng.) tehnoloģijā, kas bijusi plaši pazīstama un lietota 19. gs. beigās.

Fotogrāfs un Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolas pedagogs Raimo Lielbriedis (1962) ir autoritāte melnbaltās analogās fotogrāfijas tehnoloģijās, populārās grāmatas ''Kā fotografēt?'' (Neputns, 2008) autors. Publicējis rakstus mākslas periodikā par melnbaltās fotogrāfijas estētiskajiem un tehnoloģiskajiem aspektiem.

''Es ticu, ka māksla notiek starp darbu un skatītāju, un var lieliski iztikt bez lietošanas instrukcijas. Manos darbos nav nekādas koncepcijas. Nekādas. Vienīgā nozīmīgā manu darbu kvalitāte ir to izskats. Tāpēc es mēdzu izvēlēties dažādas tehnoloģijas oriģinālu izgatavošanai. Viena fotogrāfija var parādīties dažādos izskatos. Dažreiz tas pārsteidz mani pašu. Es tā arī neesmu atradis nekādu saprotamu, paliekošu vai kaut kādā veidā vienojošu veidu, kā iedalīt fotogrāfiju kādā teorētiskā sistēmā. Es vairs neticu teorijām, neņemiet ļaunā. Vienīgais fakts, kas paliek nemainīgs ir tas, ka fotogrāfija ir vizuāls medijs,'' tā Raimo Lielbriedis.

Izstāde aplūkojama bez ieejas maksas.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: