''Pafbet'' Latvijas-Igaunijas apvienotajā līgā pārliecinošu uzvaru svinēja basketbola klubs ''Ventspils'', kas, pateicoties lieliskam sniegumam pirmajā un trešajā desmitminūtē, viesos sagrāva Rakveres ''Tarvas'' - 99:67 (26:10, 24:24, 29:13, 20:20).

''Ventspils'' basketbolisti svinēja 18. uzvaru 20 spēlēs, izbraukumā Rakverē sakaujot Toma Ķēža pārstāvēto ''Tarvas'' - 99:67 (26:10, 24:24, 29:13, 20:20).

Toms Ķēdis 18:23 minūšu laikā no rezervistu soliņa sameta piecus punktus (2p. 1/5, 3p. 1/4), savāca atlēkušo bumbu aizsardzībā un atdeva divas rezultatīvas piespēles. Latviešu aizsargam neitrāla efektivitāte un negatīvs +/- rādītājs mīnus 16.

Uzvarētāju rindās ar 17 punktiem rezultatīvākais bija Kristaps Ķilps. Par vienu mazāk sameta Linards Jaunzems, kura rēķinā arī sešas atlēkušās bumbas un piecas piespēles, savukārt 15 punkti Guntim Sīpoliņam. Mājiniekiem 16 punkti un sešas kļūdas Aleksam Nikoličam.
Rakveres ''Tarvas'' - ''Ventspils'' 67:99 (10:26, 24:24, 13:29, 20:20)

Tarvas: Nikoličs 16, Sakss 13, Lindmets 9, Gregs 6 (8 ab), Kaldmē 6, Ķēdis 5, Josipovičs 5, Sārmaels 4, Lipasārs 3, Nītss, Kāsiks, Kuhi.
Ventspils: Ķilps 17, Jaunzems 16 (6 ab, 5 rp), Sīpoliņš 15, Mediss 13, Ausējs 11, Krestiņins 9 (7 ab), Zotovs 9, Šulcs 4, Ozers 3, Tomass 2, Būmeisters, Helmanis.

Ventspilnieki pārliecinošo uzvaru nodrošināja pirmajā un trešajā ceturtdaļā. Spēles pirmajā nogrieznī kurzemnieki trāpīja četrus trejačus un iekrāja 16 punktu pārsvaru, bet trešajā ceturtdaļā realizēja 73,3% metienu no spēles, iepriekšējo pārsvaru dubultojot līdz 32 punktiem. Noslēdzošajā desmitminūtē Gints Fogels savlaicīgi varēja iespēlēt apvienotā čempionāta vicelīderes rezervistus, ''Ventspils'' komandai svinot pārliecinošu uzvaru.

"Ventspils" šodien aizvadīs otro Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas izbraukuma maču, tiekoties ar Roberta Štelmahera un Akseļa Vairoga trenēto Tallinas "Kalev"/"Cramo", kuras rindās spēlē Ojārs Siliņš un Mārcis Vītols.

Spēles sākums Tallinā paredzēts plkst.19., tiešraidē to translējot tīmekļa vietnei "Delfi.ee".