Šajā nedēļas nogalē 3. un 4. septembrī pasākums ''Satiec savu meistaru'' norisināsies visā Latvijā, tostarp arī Ventspilī - Tautas lietišķās mākslas studija ''Drellītis'' un rokdarbu studijas ''Spārni'' meistares gaidīs interesentus Amatu mājā.

Pasākums kļuvis par gaidītu notikumu visā Latvijā un guvis lielu atsaucību no meistaru un apmeklētāju puses jau vairāk kā desmit gadu garumā. Tā būtība ir aktualizēt nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu.

Pasākumā Ventspils Amatu māja piedāvā dažādas izzinošas tikšanās, kur nepieciešams iepriekš pieteikties cilvēku skaita ierobežojumu dēļ.

3. septembrī paredzētas trīs darbnīcas no plkst. 11 - 14 Tautas lietišķās mākslas studija ''Drellītis'' meistares iepazīstinās ar arheoloģisko apģērbu un tā aktualitāti mūsdienu etniskā tērpa darināšanā (meistare Agrita Stepanska), kā arī ar aušanas procesu un jostu aušanu (meistare Vija Done). Savukārt no plkst 16 - 19 rokdarbu studijas ''Spārni'' meistare Baiba Kečko rādīs un stāstīs par adījumu rakstu shēmām un Zig - zag raksta adīšanu.

4. septembrī no plkst. 10 - 13 rokdarbu studijas ''Spārni'' meistare Jonika Tērvide dalīsies ar zināšanām par senām tamborētām mežģīnēm un to atdarināšanu šodien, bet no plkst. 13.30 - 16.30 meistare Anita Ozoliņa rādīs pērlīšu izmantošanas daudzpusību rokdarbos.

Vairāk informācijas par šo pasākumu Ventspils muzeja mājas lapā: muzejs.ventspils.lv

Ieeja uz pasākumiem ir bez maksas.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: