Jūnija vidus ir laiks, kad pamatā jau tikai profesionāļu vidū, tiek atzīmēta Starptautiskā arheoloģijas diena. Šogad Ventspils muzejs, vēloties pievērst uzmanību šai dienai un stāstot ventspilniekiem un pilsētas viesiem par to, kas noslēpts skatam, bet tomēr atrodas, tepat - zem mūsu kājām, piedāvā miniseriālu ''Ventspils zudušās kapsētas'', kas būs skatāms muzeja Facebook un Youtube lapās.

Jebkurā senā apdzīvotā vietā rodas, pastāv un izzūd ne tikai celtnes, bet arī apbedījumu vietas. Neapzināti, bet ļoti bieži mēs staigājam, strādājam, atpūšamies tur, kur zem zemes guļ senu priekšteču pīšļi. Dažkārt tas cilvēkus baida, bet - galu galā, tas tomēr ir tikai dabiski, dabas noteiktās likumsakarības apliecinoši. Ventspils, protams, nav nekāds izņēmums. Arī šeit - un ne tikai pilsētas senākajā daļā - ir daudzas senāk un nemaz ne tik sen aizmirstas apbedījumu vietas.

Ventspils muzejs piedāvā iepazīt un izstaigāt vietas, kurās guļ senie ventspilnieki un kuras šobrīd ir ''zudušas'' - tās vai nu sedz vēlāka apbūve, to vietā ir klajumi vai arī apbedīšana tajās vairāk netiek veikta un nejaušam garāmgājējam tās nebūt nesaistās ar kapsētām. Ventspilī tādas ir vietas ir sešas. Ar operatora Jura Ozola palīdzību par to stāsta vēstures doktors, arheologs, Ventspils muzeja vadošais pētnieks Armands Vijups.

Stāsti lapās tiks publicēti ceturtdienu vakaros.

Lasi vēl

Komentāri (5)

 • 0
  Pilsēta 11.06.2021, 14:36:19

  Šis gan ir interesanti.
  Gaidām turpinājumu.

 • -3
  STOPVACZISM 11.06.2021, 14:47:49

  Laba lieta. Interesanti.

 • 0
  Nif nifs 11.06.2021, 16:47:02

  Zem kultūras centra esot mēra kapi?

 • 0
  Krišs Daugulis 11.06.2021, 18:02:03

  It kā zem vecā arhīva ar'

 • 0
  Barons (Freiherr) 25.06.2021, 19:59:49

  Kur būs aprakt to Lemberg ,kad būs nosprāgt?
  Taut ir runat,ka apakš Ļēņin Laukum Uzkaln.Vai to ir taisnib?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: