Tēma: Kapi

 • Paplašina Meža kapu teritoriju 3

  Turpinot darbu pie Meža kapu teritorijas paplašināšanas, no 16. aprīļa ir uzsākta Meža kapu žoga izbūve. Jaunais žogs tiks izbūvēts analogs esošajam – ar betona stabiem un ar impregnēta koka žoga posmiem gaiši brūnā krāsā. Darbus paredzēts pabeigt līdz jūlija beigām. 

 • Izmet kapu atkritumus neparedzētā vietā 10

  Lai novērstu kapu atkritumu izmešanu tam neparedzētā vietā, ir noslēgti atsevišķi Priežgala kapu vārtiņi, pie kuriem nav lielā atkritumu konteinera, skaidro Ventspils Komunālā pārvalde, atbildot uz iedzīvotājas uzdoto jautājumu rubrikā Hallo, «Ventas Balss» klausās!.

 • Plāno jaunu Meža kapu kapličas būvniecību 28

  Ventspils pašvaldība šobrīd strādā pie Meža kapu kapličas un teritorija labiekārtojuma izbūves projekta, perspektīvā paredzot jaunas kapličas, kolumbārija sienas un auto stāvlaukuma izbūvi kapu teritorijā, informē Ventspils Komunālā pārvalde.

 • Aicina šķirot kapu atkritumus 1

  Pašvaldības SIA ''Ventspils labiekārtošanas kombināts'' daļā pilsētas kapsētu nodrošina iespēju šķirot atdusas vietu sakopšanas laikā radušos atkritumus. Sveces, vāzes, maisiņus un citus šāda veida atkritumus, kas nav dabiskas izcelsmes, ir jāievieto atsevišķā, speciāli kapu atkritumiem paredzētā, konteinerā.

 • Pārventas kapos būvniecību neplāno 0

  Nesen Ventas Balss redakcijā vērsās kāds iedzīvotājs, cerot ar avīzes starpniecību uzzināt, vai pašvaldība plāno pārbūvēt arī Pārventas kapsētu kapličas. Sazinoties ar Komunālās pārvaldes direktoru Andri Kausenieku, noskaidrojām, ka esošo kapliču pārbūve Pārventas kapsētās – Priežgala un Kantsonu kapos – nav plānota.

 • Uzsāk Meža kapu paplašināšanu 18

  Ventspilī ir uzsākti Meža kapu teritorijas paplašināšanas 1. kārtas būvniecības darbi, lai turpmākos gados nodrošinātu kapacitāti jaunām apbedījumu vietām, informē Ventspils Komunālā pārvalde.

 • Notiks kapu svētki 0

  Augusta pēdējās nedēļas nogalē – sestdien, 27. augustā, un svētdien, 28. augustā, Ventspils pilsētas kapsētās notiks kapu svētki.

 • Kapusvētki Ventspils novada kapsētās 0

  Kapusvētki ir diena, kurā atceramies mūžībā aizsauktos tuviniekus un draugus. Daudzi cilvēki pirms tam vēlas uzpost piederīgo atdusas vietu, tādēļ Ventspils novada pašvaldība informē par to, kad un kur Ventspils novadā notiks kapusvētki.

 • Pilsētas kapsētās zāģēs bīstamos kokus 1

  Aizvadītajā nedēļā veiksmīgi noslēdzās iepirkums par koku zāģēšanu Ventspils kapu teritorijās, paredzot veikt bīstamo koku zāģēšanu, informē pašvaldības iestāde ''Ventspils Komunālā pārvalde''.

 • Notiks kapu svētki 0

  Augusta pēdējās nedēļas nogalē - sestdien, 28. augustā, un svētdien, 29. augustā, Ventspils pilsētas kapsētās notiks kapu svētki.

 • Neredzamā Ventspils. Zudušās kapsētas (VIDEO) 5

  Jūnija vidus ir laiks, kad pamatā jau tikai profesionāļu vidū, tiek atzīmēta Starptautiskā arheoloģijas diena. Šogad Ventspils muzejs, vēloties pievērst uzmanību šai dienai un stāstot ventspilniekiem un pilsētas viesiem par to, kas noslēpts skatam, bet tomēr atrodas, tepat - zem mūsu kājām, piedāvā miniseriālu ''Ventspils zudušās kapsētas'', kas būs skatāms muzeja Facebook un Youtube lapās.

 • Oglītes – izpostīto Nabeļu senkapu vēstneses 5

  Aprīļa beigās Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde konstatēja pārkāpumu un apturēja VAS Latvijas valsts meži ceļa ierīkošanas darbus Popes pagasta Nabeļu senkapu aizsardzības zonā. Ierosināts administratīvais process, kurā lēmums tiks pieņemts 26. maijā.

 • Pierāda Nabeļu senkapu esamību 0

  26.  septembrī noslēdzās Ventspils muzeja arheoloģiskie pētījumi Popes pagasta Nabeļu senkapos, netālu no Nabeļu kroga drupām. To gaitā tika pētīta daļa no jaunatklātā akmeņu krāvuma - Baltijas somiem (vēlāko Ziemeļkurzemes lībiešu priekšteču) 2.-6. gs. raksturīgas apbedījumu vietas.