21. maijā Piektdienas vakara pastaigā visi interesenti tiek aicināti izkustēties un izstaigāt pilsētu. Šajā pastaigas reizē būs iespēja saskatīt visdažādākos procesus, ko var apzīmēt ar vārdu ''kustība'' - vēja kustināti objekti pilsētvidē, mākslinieku, audēju, tirgotāju un ļaužu kustība pilsētas ielās.

Maršruts ne tikai tradicionāli vedīs cauri labi zināmajam pilsētas centram, bet arī aicinās uz Livonijas ordeņa pils pagalmu, kas šajā vakarā būs atvērts no plkst. 18 līdz 22 apskatei bez maksas. Pastaigā ''Vējiem līdzi'' būs iespēja izbaudīt vējrādītāju parādi - sameklēt pils pagalmā vējrādītājus, pūšamo un nopūtu instrumentu spēli līdzi vējam ''City Jazz'' izpildījumā, meklēt vēja ziedus pils garšaugu dārzā.

Tirgus laukumā no plkst. 18 līdz 22 būs atvērts īpašs populāru mākslinieku pop-up tirdziņš ''Multimāksla''. Daudzām radošajām personībām - dziedātājiem, mūziķiem, aktieriem ir aizraušanās, ar ko viņi nodarbojas paralēli savai pamatprofesijai: izgatavo visdažādākās lietas - glezno, ada, izšuj, rada mākslas darbus, pavārmākslas šedevrus u.c. Un nu ir pienācis brīdis, kad viņi publiski dalīsies ar saviem darinājumiem. Vasaras brīvdabas pop-up tirdziņā mākslinieku radītās lietas būs iespējams iegādāties par īpašu cenu, tādējādi atbalstot radošos cilvēkus, turklāt vairāku mākslinieku radītās lietas būs pieejamas tikai un vienīgi šīs vasaras tirdziņos un ir unikālas, jo tās iepriekš nekur publiski nav bijušas apskatāmas. Ventspilī viesosies Sergejs Jēgers, Dināra Rudāne, Igo, Roberto Meloni, Ufo, Ieva Sutugova, Katrīna Dimanta, Patrisha, Olga Rajecka un Aija Andrejeva.
Turpat netālu Tirgus placī sadarbībā ar Ventspils muzeju būs iespēja apskatīt dažādu laiku mehāniskos svarus un pavērot tirgošanās mākslas kustību. Izrādās, svari ir nozīmīgs instruments arī ārstniecībā. Ar svariem, kas kalpo cilvēka dzīves pirmajos mirkļos, padalīsies Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca.

Skārņu ielā un Zvanu ielā Ventspils Mākslas skolas, Jaunrades nama un vispārizglītojošo skolu audzēkņu zīmējumu un gleznojumu izstāde ''Kustība'', kas būs skatāma uz Mākslas skolas žoga.

Amatu mājas pagalmā un Skārņu ielā no plkst. 17 līdz 21 ''Aušanas kustība''. Izstāde, kurā ar saviem mājsēdes laika darbiem leposies tautas lietišķās mākslas studijas ''Vīkale'' un ''Drellītis''. Performancē ''Musturi'' būs iespēja gan vērot, gan pašiem piedalīties musturu veidošanā.

Rātslaukums ir īpaša vieta, kurā vienmēr ir bijusi bauda uzkavēties. Šajā reizē piedāvāsim vēja zvanu relaksējošo skaņu un iespēju iegādāties amatnieku izstrādājumus.

Ventspils Bērnu bibliotēkas logos vējosies vēja pūķi. Katram mazajam vakara pastaigas dalībniekam būs iespēja pie bibliotēkas ieejas durvīm no plkst. 17 līdz 19 paņemt pūķa izgatavošanas komplektiņu un kopā ar vecākiem to izveidot mājās.

Pie strūklakas ''Dzirnakmens'' Dzirnavu laukumā no plkst. 18 līdz 21 notiks filmēšanas aktivitātes ''Strūklaku strīms #03'' straumēšana, kas redzama dabā un tiešsaistē Ventspils Kultūras centra Facebook lapā. Šajā reizē sevi prezentēs trīs Ventspils muzikālās vienības - vokāli instrumentālais ansamblis ''Windy Temper'', Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņu izveidotā indīroka grupa ''Tasteful'' un Latvijā popularitāti iemantojušais ventspilnieks Edvards Grieze jeb Ed Rallidae ar akustisko programmu. Pauzēs topošā kultūras kvartāla muzikālas un informatīvas prezentācijas.
Biedrība ''Radi Vidi Pats'' ved uz Ventspils Dzirnavu laukumu ''Pārmaiņas punktu'' - vietu, kurā ikviens aicināts no esošā biedrības punkta piedāvājuma bez maksas pēc brīvbodes principa izvēlēties sev nepieciešamo apģērbu. Punkta apģērbi tiks izvietoti instalācijā ''T krekla ceļš'' - tiks izspēlēts apģērba ceļš, no tapšanas mirkļa, līdz ienākšanai cilvēka dzīvē un pēc tam izejot no tās.

Dzirnavu laukumā un Jaunpilsētas laukumā būs iespēja aplūkot un interaktīvi izbaudīt mākslinieku Dāvja Līcīša, Mārtiņa Blanka un Pētera Zilbera radītos lielformāta vides mākslas objektus ''Pikseļu siena'' un ''Vēja dzirnaviņas - ziedi''. Objekti tiks atklāti šajā Piektdienas vakara pastaigā un būs pieejami visas vasaras garumā.
Ar vides mākslas objektu ''Pikseļu siena'' Dzirnavu laukumā varēs darboties ikviens. Visa apkārt redzamā informācija sastāv no pikseļiem vai punktiem. Parasti tie ir mazi un mūsu acij nepamanāmi. Bet šajā instalācijā parādam kā no punkta vai pikseļa varam būvēt vienkāršus ģeometriskus attēlus un rakstus.

Kā noķert vēja kustību? Jaunpilsētas laukumā varēs vērot trīs lielformāta ziedu spēli ar vēju. Vēja dzirnaviņas, tikai daudz iespaidīgākā izmērā, radīs atraktīvu efektu, zieda daļai rotējot pretējos virzienos.

Koncertzāles ''Latvija'' parādes durvis aizšķērsojis konteiners ar kultūru jeb ''Mūžzaļš'', kur klātienē, aci pret aci, viens pret vienu apmeklētājam sastapt mākslinieku. Piektdienas vakara pastaigas laikā tur viesosies aktieris Juris Strenga. Mākslinieka pēdējā performance plkst. 19.30 būs skatāma arī tiešsaistē koncertzāles ''Latvija'' Facebook un YouTube kontos. Koncertzāles kafejnīcas logos iespēja apskatīt fotogrāmatas ''Ventspils 700+30'' ceļojošo izstādi.

Starplaikos Lielajā laukumā ielu muzikantu statusā iejutīsies ģimenes ansamblis ''Lāču trio''.

Vakara pastaigā pilsētas skvēros un laukumos ventspilniekus gaidīs dažādi tirdziņi!

Vakara pastaigas dalībnieki tiek aicināti būt atbildīgi un ievērot valstī noteiktos ierobežojumus un rekomendācijas, lai ierobežotu vīrusa Covid-19 izplatību.

Lasi vēl

Komentāri (13)

 • 0
  Pilsēta 18.05.2021, 17:53:05

  Ne velti saka, ka galvenais ir likuma interpretācija

 • -18
  STOPVACZISM 18.05.2021, 19:42:27

  Likumi tagad neko nenozīmē.
  Visa k gripas - ar viltus testēšanu, viltus statistiku ar pierakstījumiem, prettiesiskiem aizliegumiem utt, afēra noris ārpus tiesiskās telpas...

 • -5
  @@@ 19.05.2021, 05:51:44

  No stingram komendant stundām līdz brīvajam pastajgam - bet kovids nekur taču vel nepazuda !

 • -1
  Jeska 19.05.2021, 10:24:32

  Pilnīgi piekrīt !

 • 0
  tiešām suns 19.05.2021, 12:40:09

  galvenais ir aizstaigāt līdz vēlēšanām,,,,,

 • -14
  Marta P 19.05.2021, 15:12:47

  Nu bet kāds liek jums tur iet!? Katram pašam ir jāseko vai noteikumus ievēro! Pastaigāties doties nav aizliegts, ir tikai apsveicami, ka pilsēta kaut ko dara, lai cilvēki dotos svaigā gaisā un kustētos! Tas, ka daži indivīdi nesaprot, ka jāievēro distancēšanās un nedrīkst pulcēties tā ir viņu pašu vaina!

 • -11
  STOPVACZISM 19.05.2021, 15:55:13

  Pulcēties nedrīkst? Ūja!
  Mamma neļauj Martai pulcēties?
  Vismaz pucēties ļauj?

 • -1
  tiešām suns 19.05.2021, 20:23:15

  marta jūs pavisam durna--ko nozīmē pilsēta dara? mēs ko paši ārā neejam staigāt un atpūsties? ar šitādu priekšvēlēsanu pīlīti nugan balsis nenozvejot...jeb tagad ārā iesim kad stagnējoša dome mūs vedīs.absurds.mēs staigājam kad gribam.

 • -1
  tiešām suns 19.05.2021, 20:30:06

  vēl jautājums vai kliķe parūpēsies lai pilsētā nesmird? vai viņi neko atkal nezina par 2 dienu vaņošanu? tik daudz zvanu bija uz vides sos.

 • -1
  Alberts 23.05.2021, 13:06:09

  ....jautājums Ģirtiņam............

 • -1
  Vpr 21.05.2021, 10:06:23

  https://skaties.lv/zinas/latvija/sabiedriba/vairums-tresdien-atklato-covid-19-gadijumu-registreti-riga-un-ventspili/

 • -5
  tery 21.05.2021, 21:10:28

  Un pēc tam spiedīs vakcinēties

 • -8
  STOPVACZISM 21.05.2021, 21:31:18

  Kad vienreiz tupaki sapratīs,
  ka tā saucamo gadījumu absolūti lielākā daļa ir ar viltus testiem "notestētie" pozitīvie - tas ir - veseli cilvēki!!!
  Ir reti reāli saslimšanas gadījumi,
  kad nav tā oža un garša, citām ko lauž un temperatūra,
  un pavisam reti - kad atmet kājeles.

  Izbeigtu testēt, murgs beigtos.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: