4. maijā, atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, no plkst. 12 līdz plkst. 17 Lielajā laukumā skanēs mūzika, bet svētku koncertu tiešsaistē no koncertzāles ''Latvija'' sniegs grupa ''Iļģi''.

Visas dienas garumā gan uz koncertzāles balkoniem, gan pie ieejas durvīm izskanēs visdažādāko muzikālo apvienību priekšnesumi. Svētku noskaņu radīs Ventspils Kamerorķestra stīgu grupa un Ventspils bigbenda grupa. Muzicēs perkusionists Guntars Freibergs, kā arī Jāņa Ruņģa un Guntara Ruņģa ģitāru duets.

Savukārt plkst. 16 pēc Ventspils domes priekšsēdētāja vietnieka Jāņa Vītoliņa svinīgās uzrunas sekos grupas ''Iļģi'' un unikālās balss īpašniece Zanes Šmites koncerta tiešraide no koncertzāles ''Latvija''. Koncertu, ievērojot visus valstī noteiktos ierobežojumus, būs iespējams vērot arī uz Lielajā laukumā izvietotā ekrāna.

Grupa ''Iļģi'', kas šogad svin savas radošās darbības 40 gadus, ir Latvijas postfolkloras kustības aizsācēji un starptautisku atzinību guvusī world music grupa. Kopš dibināšanas 1981. gadā tajā darbojas Ilga Reizniece, gadu vēlāk pievienojās koklētājs un dūdinieks Māris Muktupāvels. Kopš 1999. gada ''Iļģu'' pamatsastāvā ir Gatis Gaujenieks, basģitārists un dziedātājs, kopš 2001. gada ''Iļģos'' ģitāru spēlē Egons Kronbergs, savukārt 2008. gadā pievienojās bundzinieks Mārtiņš Linde. ''Iļģos'' savulaik muzicējuši vēl daudzi citi dvēselē radniecīgi un talantīgi mūziķi.

Grupas mūzikā valdošais noskaņu spektrs uzplaukst no suģestējoša miera, kas dod spēku likt bēdu zem akmens, līdz nevaldāmam, dzirkstošam dzīvespriekam. Tie rada viens otru, papildina un uztur, tās ir divas viena no otras neatšķeļamas puses, bez kurām nevar pastāvēt veselums - tā ir dzīve, kuras mūžseno kārtību apliecina ''Iļģu'' skaņu māksla.

Lasi vēl

Komentāri (8)

 • -9
  Jana Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Ja Kariņš uzstātos ar Levitu-aizietu bet,šoreiz ne. To folklorisko dūkšanu šai drūmajā,nabadzīgajā laikā labāk neklausīties. Gribētos ko latviski-amerikānisku ,ritmisku ;-))

 • -3
  KRX Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Jana, YouTube neviens nav atcēlis.

 • -7
  sranskis Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Kariņa uzstāšanos par īsti ritmisku nosaukt nevar! Drīzāk tā būtu latviski -amerikāniska šlupstošanās (salikts no stostīšanās un šļupstēšanas).

 • -4
  666 Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Kāpēc uz svētkiem nevar uzaicināt Deep Purple vai Led Zeppelin ????

 • 0
  Larijs Kukarans Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Kas tie par svētkiem?Beigu sākums?

 • 0
  Nobody Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Forši.!!! Kur vēl pilsētā varēs dzirdēt bez Lielā laukuma?

 • 0
  SIA "Kurzemes filharmonija" Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Grupas "Iļģu" koncerta tiešraide būs skatāma portālā www.ventspils.lv, kā arī www.facebook.com/ventspilslv

 • -2
  Sandra Harmonija Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  ILĢI - IR SVĒTKIEM PIEMĒROTI- SVINĪGI UN ENERĢISKI. MAN PATĪK.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: