Ventspils Mūzikas vidusskolā un koncertzālē ''Latvija'' notiks festivāls ''Ventspils Ērģeļu dienas'', kura idejas autore un iedvesmotāja ir Mūzikas vidusskolas ērģeļu klases pasniedzēja Kristīne Adamaite.

Festivāla mērķis ir pulcināt ērģeļmūzikas draugus ap Ventspils jaunajām ērģelēm. Trīs dienu garumā plānota intensīva programma - meistarklases, lekcijas, izzinošas ekskursijas un četras dažādas koncertprogrammas. Meistarklašu vadītāja būs pašlaik Zviedrijā dzīvojošā latviešu ērģelniece Ligita Sneibe, kuras spilgtais mākslinieciskais talants un pedagoģiskā meistarība garantē vērtīgas pieredzes ieguvi meistarklašu dalībniekiem un koncertu klausītājiem.

Koncerts piedāvās iepazīt ērģelnieku duetu Aigaru un Ilzi Reiņus gan muzicējot, gan sarunās, atbildot uz publikas jautājumiem. Pie Ventspils jaunā instrumenta ērģelnieku duetam būs iespēja izmantot arī abus spēles galdus, kas, iespējams, sniegs vēl plašākas šiem mūziķiem raksturīgās orķestrālās reģistrācijas iespējas.

"Ventspils Ērģeļu dienu" sākumā un noslēgumā tiks dots vārds jaunajiem. Festivālu atklās Ventspils Mūzikas vidusskolas ērģeļu klases studenti un absolventi, bet noslēgumā izskanēs meistarklašu dalībnieku parāde.

Festivāla gaitā paredzēta ērģeļbūvētāja Jāņa Kalniņa lekcija par Ventspils ērģeļu uzbūvi un inovācijām, kā arī ekskursija uz Ventspils luterāņu baznīcu, iepazīstot dievnama vēsturiskās ērģeles.

Festivāla programma:
Ceturtdiena, 20. februāris
Plkst. 15 - 16 PIKC ''Ventspils Mūzikas vidusskola'' ērģeļklases audzēkņu un absolventu koncerts;
Plkst. 16.30 - 17.30 Ērģeļmeistara Jāņa Kalniņa lekcija par koncertzāles ''Latvija'' ērģelēm;
Plkst. 19 - 20.30 Ērģelnieces Ligitas Sneibes koncerts ''Dažādas pieturzīmes''.

Piektdiena, 21. februāris
Plkst.10 - 14 Meistarklases Ligitas Sneibes vadībā;
Plkst.15 - 18 Meistarklases Ligitas Sneibes vadībā;
Plkst.19 - 20.30 Ērģeļu duets Aigars Reinis un Ilze Reine mūzikā un sarunās.

Sestdiena, 22. februāris
Plkst. 9 - 15.30 Gatavošanās meistarklašu dalībnieku koncertam Ligitas Sneibes vadībā;
Plkst. 11 - 13 Ekskursija uz Ventspils evaņģēliski luterisko baznīcu Ilzes Reines vadībā (ērģeļu iepazīšana, improvizācija ērģeļmūzikā);
Plkst. 16 Meistarklašu dalībnieku koncerts.

Ieeja uz visiem festivāla pasākumiem bez maksas.

Lasi vēl

Komentāri (1)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: