Ministru kabineta sēdē apstiprināts finansējums programmas ''Latvijas skolas soma'' īstenošanai. Noteikumi paredz finansējuma sadalījumu un nosaka vadlīnijas programmas īstenošanai, lai arī turpmāk vairāk nekā 200 000 Latvijas bērnu un jauniešu varētu caur daudzveidīgām kultūras un mākslas norisēm iepazīt Latviju.

Programma ''Latvijas skolas soma'' pilnā apjomā īstenota jau visu 2018./2019. mācību gadu, gūstot lielu atzinību gan no skolēnu, gan pedagogu un vecāku puses.

Programmā ''Latvijas skolas soma'' arī turpmāk izglītības iestādēm būs pieejams valsts finansējums pasākumu ieejas biļešu iegādei, maksai par pasākuma norises pakalpojuma nodrošināšanu, kā arī transporta izdevumiem izglītojamo un pavadošo personu nokļūšanai uz pasākuma norises vietu un atpakaļ. Kopumā uz 2019./2020. mācību gada 1. semestri programmas īstenošanai atvēlēts finansējums 1,6 miljoni eiro, un finansējumu proporcionāli audzēkņu skaitam saņem izglītības iestāžu dibinātāji.

Programmas sekmīgai ieviešanai izveidots plašs pašvaldību koordinatoru tīkls, savukārt Kultūras ministrijas mājaslapā pieejams bērniem un jauniešiem domātu kultūras un mākslas norišu apkopojums.

Skolēnu iespējas iepazīt Latviju caur kultūras un mākslas norisēm programma „Latvijas skolas soma” ir ievērojami paplašinājusi. Saskaņā ar Latvijas Kultūras akadēmijas veikto pētījumu jau laika posmā no 2018. gada septembra līdz novembrim lielākā daļa jeb 92% skolēnu apmeklējuši kādu skatuves mākslai veltītu pasākumu, 80% iepazinuši kādu kultūras mantojuma jomu, 65% baudījuši mūzikas, bet 64% – kino jomas pasākumus. Programma sekmējusi arī plašāku Latvijas iepazīšanu – dati rāda, ka gandrīz visi jeb 99% pašvaldību skolēnu ir apmeklējuši kādu pasākumu ārpus savas pašvaldības teritorijas.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: