Sestdien, 18.maijā notiks Starptautiskā muzeju diena un muzeju nakts, kurā apmeklētāju gaidīs arī rakstnieka Herberta Dorbes muzejs.

Muzeju dienā, 18.maijā, rakstnieka Herberta Dorbes muzejs apmeklētājiem atvērts no 11 - 17. Interesenti aicināti iepazīties ar rakstnieka un viņa dzīvesbiedres Valijas veidoto ziedošo dārzu, kabinetu, kur tapuši lielākā daļa Dorbes prozas un dzejas darbi. Šobrīd muzejā aug dažādi istabas augi, bet viens no tiem – agave – pārmantots no Dorbes laikā augošās agaves. Valijai Dorbei savulaik bijusi arī kaktusu kolekcija. Ventspilī izveidojies jauns foto klubs KAKTUSS, kurš Muzeju dienā piedāvā iepazīties ar pirmo kopīgo projektu fotoprojekciju instalāciju Kaktuss tuvplānā. Tas ir veltījums Herberta Dorbes sievas Valijas Dorbes kaktusu kolekcijai.

Kluba dalībnieki atkal uz vienu dienu piepildīs Ērgļu ielas namiņa telpas ar savām kolekcijām – fotogrāfijās redzamajiem kaktusiem un stāstiem par tiem. Mazajiem muzeja apmeklētājiem būs iespējams salikt puzles, izgatavotas pēc Herberta Dorbes pasaku grāmatas Tas notika Kaķpēdiņu bulvārī ilustrācijām, saburtot tekstus no H. Dorbes 1931.gadā sastādītās ābeces.

Muzeju naktī, Herberta Dorbes muzejs būs atvērts no 22.00 - 24.00. Šogad, 19.maijā rakstnieka Herberta Dorbes muzejam – 30. Muzejs ir Herberta Dorbes literārā mantojuma glabātājs, kopš 2004.gada vāc un krāj Ziemeļkurzemes iedzīvotāju lietoto tāmnieku dialektu, rīko konkursus literāro darbu radīšanai tāmnieku dialektā. 1937.gada Ventas Balsī Herberts Dorbe publicē feļetonus tāmnieku dialektā, tos parakstīdams ar pseidonīmu Vecventiņš.

Muzeju naktī tāmnieku dialekts jeb ventiņu valoda skanēs Ventspils teātra aktieru uzvedumā un dziesmu ansambļa Ventiņ (vad.Dina Bāne) sniegumā. Ikviens varēs pārbaudīt savas zināšanas ventiņu valodā, izmantojot Ventspils muzeja izdoto Ulda Grīnberga sastādīto Bliņķs ventiņmēle. Īs ventiņ gramatik un tāmnik vārdnic (2019). Pēc pavasarīgās zupas nobaudīšanas muzeja dārzā, Muzeja nakts noslēgumā būs iespēja izspēlēt Herberta Dorbes iecienīto kāršu spēli.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: