Sestdien, 25. augustā plkst. 21 Staldzenes stāvkrasta pludmalē notiks „Senās uguns nakts” – tiks iedegti ugunskuri, simbolizējot apņemšanos rūpēties par Baltijas jūru, par dabas resursu saglabāšanu savai un nākamajām paaudzēm un atvadīšanos no vasaras.

Pasākumā uzstāsies dziesminieks Kārlis Kazāks un jauktais koris „Kaiva”, vadītāja Ginta Rūse.

Dziesminieks Kārlis Kazāks uzstāsies ar oriģināldziesmām, kas jau iekarojušas savu vietu klausītāju sirdīs, savukārt jauktais koris „Kaiva” izpildīs tautasdziesmas un tautā mīlētas dziesmas, aicinot pievienoties arī pasākuma apmeklētājus.

Senās uguns nakts kulminācija būs īpašs mākslas darbs- mākslinieka Zigmunda Viļņa veidotā uguns skulptūra, kuru tiks iededzināta par godu senajām ugunīm.

Senajos un viduslaikos jūras krastā aizdegtas ugunis izmantoja, lai parādītu jūrniekiem ceļu uz drošu ostu vai piekrasti. Mūsdienās Baltijas jūras krastā ugunskuri augusta beigās tiek aizdegti, lai parādītu piejūras tautas vienotību un atgādinātu par mūsu vēsturi un kultūras mantojumu. Tiek dota zīme par to, ka mēs rūpējamies par jūru un dabu, un gadu tūkstošiem pastāvējusī saikne ar jūru nav zudusi. Ugunis tiek aizdegtas arī par tiem, kas uz mūžiem palikuši jūras klēpī.

Pasākuma apmeklētāji aicināti ņemt līdzi sveces un iedegt tās kopā ar citiem.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: