Aizvadītās nedēļas nogalē, laika posmā no 25. novembra līdz 27. novembrim Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ir uzsākuši 115 administratīvo pārkāpumu procesus, no tiem 49 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu. Kopumā ir pieķerti deviņi transportlīdzekļu vadītāji, kuri pie stūres sēdušies reibuma stāvoklī, trīs no tiem Ventspilī.

26. novembrī ap plkst. 16.50 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka uz Ventas tilta notika ceļu satiksmes negadījums - divu automašīnu sadursme, pēc kā viena no iesaistītajām automašīnām notikuma vietu pameta. Valsts policijas amatpersonas noskaidroja automašīnu un tās vadītāju. Konstatēts, ka pa Ventas tiltu virzienā no Uzvaras ielas uz Lielā prospekta pusi vīrietis vadīja transportlīdzekli ''Volkswgen'' un neievēroja drošu braukšanas distanci ar priekšā braucošo transportlīdzekli ''Toyota", kā rezultātā notika sadursme. Transportlīdzekļa ''Volkswagen'' vadītājs pameta notikuma vietu, taču notikuma vietā atstāja automašīnas priekšējo valsts reģistrācijas numura zīmi - vadītājs tika noskaidrots un aizturēts. Likumsargi veica alkohola pārbaudi transportlīdzekļa ''Volkswagen'' vadītāja izelpā un konstatēts, ka viņš atradies 2,16 promiļu reibumā.

26.novembrī ap plkst. 17.50 Brīvības ielā arī tika apturēts transportlīdzeklis ''Volkswagen'', kuru vadīja vīrietis, būdams 2,16 promiļu reibumā.

27. novembrī ap plkst. 13.10 Valsts policijā saņemta informācija, ka Ventspils novadā, Ziru pagastā noticis ceļu satiksmes negadījums, pēc kā automašīnas ''Audi'' vadītājs notikuma vietu pameta, taču tika noskaidrots un aizturēts. Noskaidrots, ka vīrietis vadīja automašīnu pa meža ceļu un nedeva ceļu transportlīdzeklim ''Chrysler'', kuram bija braukšanas priekšroka. Likumsargi veica alkohola pārbaudi transportlīdzekļa ''Audi'' vadītāja izelpā un konstatēts, ka viņš atradies 1,53 promiļu reibumā.

25. novembrī, stājās spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas transportlīdzekļa vadītājam, kuram ir atbilstošas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, paredz kriminālatbildību par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu to vadīt, ja viņa izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles vai viņš atrodas narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, kā arī ja viņš atsakās no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai asinīs vai narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmes pārbaudes. Iepriekš par to bija paredzēta administratīvā atbildība.

Saskaņā ar šiem grozījumiem, pret visiem transportlīdzekļu vadītājiem ir uzsākti kriminālprocesi. Saskaņā ar Krimināllikumu, par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, vai par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, atrodoties narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Nedēļas nogalē ir uzsākti trīs kriminālprocesi par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē un bez tiesībām.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • -5
    Piciš 28.11.2022, 17:55:37

    Kaut vai nāves sods, taču šitos tipāžus neatturēs nekas. Iemesls ir alkoholisms, kura ir slimība. Vesels cilvēks, ar saprātu pie "ruļļiem" nesēdīsies jebkurā gadījumā.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: