Šonedēļ Ventspils tiesa izskatīja lietu, kurā par vairākkārtēju veikalaSupernetto apzagšanu tiesāja divas sievietes, tai skaitā veikala kasieri.

Abas sievietes – veikala kasiere un viņas paziņa – pēc iepriekšējas vienošanās veica virkni zādzību. Shēma bija vienkārša: līdzdalībniece paņēma no veikala plauktiem dažādas preces un devās pie pazīstamās kasieres. Viņa savukārt veica tikai daļēju preču skanēšanu, tādējādi netika samaksāts par visām paņemtajām precēm.

 

Ar veikala videonovērošanas kameru palīdzību tika pierādītas 15 šādas krāpnieciskās iepirkšanās reizes. Veikalā konstatēts preču iztrūkums 609 latu apmērā. Tas ļauj noprast, ka sievietes nebūt nav bijušas pieticīgas – vienā iepirkšanās reizē viņas nozagušas preces vidēji 40 latu apjomā. Apsūdzētās ņēmušas tikai pārtikas preces – maizi, desu un citu ēdmaņu. Dīvaini liekas, ka kasiere vai nu nezināja, vai arī ignorēja faktu, ka kases tiek novērotas ar videonovērošanas kamerām.

 

Kā varēja noprast no kasieres advokāta teiktā, darba devējs viņa aizstāvamajai nav maksājis par virsstundu darbu un darbiniece šādā veidā vēlējusies nauduatgūt. Aizstāvis gan piebilda, ka tas, protams, neattaisno nodarījuma noziedzīgo raksturu. Turklāt kasiere vēl pirms tiesas izteikusi vēlmi atlīdzināt veikalam zaudējumus, pārskaitot naudu uz uzņēmuma kontu. Taču veikala vadītājs atteicies dot viņai šī konta numuru un pēc tam izvairījies no kontaktiem.

 

Gan prokurore, gan advokāts tiesu debatēs uzsvēra, ka abas 45 līdz 55 gadus vecās sievietes agrāk nav sodītas, pat ne administratīvā kārtā. Tātad personas nav tendētas uz šādiem noziegumiem un tiem bijis gadījuma raksturs. Tādēļ bargu sodu prokurore viņām neprasīja – kasierei vienu gadu, bet līdzdalībniecei astoņus mēnešus nosacītu sodu. Tiesa viņām arī piesprieda prokurores prasīto. Tāpat sievietēm jāatlīdzina veikalam nodarītais materiālais kaitējums 609 latu apmērā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: