Valsts policija (VP) sākusi 61 administratīvā pārkāpuma procesu par Saeimas opozīcijas deputāta Alda Gobzema decembrī organizētajām aktivitātēm, savukārt Kurzemes likumsargu darbības izvērtēšanai uzdots veikt dienesta pārbaudes, pastāstīja VP priekšnieks Armands Ruks.

Gobzema organizētajās aktivitātēs pārkāpti vairāki normatīvie akti, kas, piemēram, saistīti ar nelikumīgu pulcēšanos, epidemioloģiski prasību ievērošanu.

Patlaban par Gobzema aktivitātēm kopumā sākts 61 administratīvā pārkāpuma process, taču policijā vēl turpinās materiālu izvērtēšana. Tāpat VP priekšnieks norādīja, ka pilnvērtīgai policistu darbības izvērtēšanai viņš uzdevis sākt dienesta pārbaudes par deputāta organizētajām aktivitātēm Tukumā, Ventspilī un Liepājā.

Ruks skaidroja, ka dienesta pārbaudēs tiks izvērtēta personu, tostarp, Gobzema aizturēšana, policistu komunikācija un speclīdzekļa - asaru gāzes - izmantošana. "Tas ir mūsu pašu saprašanai, lai pārliecinātos, kas darīts un kas nē, taču es neredzu loģiku tam, ka policisti speciāli būtu radījuši situāciju, lai meklētu nepatikšanas ar deputātu," norādīja Ruks un piebilda, ka policisti uz vietas rīkojās un pieņēma lēmumus atbilstoši faktiskajiem apstākļiem.

VP priekšnieks Saeimas komisijas sēdē norādīja, ka policistiem ir pienākums pārtraukt likumpārkāpumus, tāpēc 6. decembrī sekoja Gobzema aizturēšana. Policija vairākkārtīgi aicināja pārtraukt likumpārkāpumus, uz ko parlamentārietis "reaģēja derdzīgi."

"Esam iespiestā situācijā, kuru raisījis deputāts, vēršoties pret maniem kolēģiem un arī pret mani paudis dažādas atziņas. Es gan par to neapvainojos, jo ir saprotamas cilvēka emocijas," norādīja Ruks, gan vēlāk piebilstot, ka Gobzems rīkojies negodprātīgi pret policistiem un sabiedrību.

Ruks arī norādīja, ka Gobzems pēc 6. decembrā novērotās agresīvās uzvedības mainīja taktiku un viņa izpausmes jau vēlākajās aktivitātēs bija miermīlīgākas.

Ruks arī deputātiem apliecināja, ka policistiem bija speciāli piekodinājis, lai deputāts neciestu, ja deputāta aktivitāšu laikā notiek citu aktīvistu agresīvas izpausmes. Tāpat Ruks apliecināja, ka VP pret deputātu nav vērsusi operatīvās darbības, tostarp, izsekošanu.

Jau ziņots, ka Gobzems pagājušā nedēļā ar speciāli noorganizētu autobusu apbraukāja vairākas pilsētas visos Latvijas reģionos, lai publiskās vietās tiktos ar saviem atbalstītājiem. Tukumā, Ventspilī un Liepājā deputātu īslaicīgi aizturēja.

Savukārt pirmdien, 13. decembrī, Gobzems pie Rīgas pils bija noorganizējis protesta pasākumu, kuru galvaspilsēta gan nebija saskaņojusi. Saskaņā ar Ruka pausto "pasākumā vienā brīdī, vienā vietā esošo personu skaits nepārsniedza 1000".

Saistībā ar akciju pie pils sākti arī četri kriminālprocesi par uzbrukumu policijas darbiniekiem - divos gadījumos Valsts policijas, bet divos - pašvaldības policijas darbiniekiem.

Lasi vēl

Komentāri (5)

 • -15
  Kriska 15.12.2021, 16:45:46

  Mums pašiem tas pats kas Baltkrievijā. Super demokrātija

 • -4
  krustevsSvimpis 15.12.2021, 22:04:44

  Tu Gobzemu salīdzini ar 70% tautas atbalstu ieguvušo Tihanovsku Baltkrievija ?! Nopietni ?

 • -5
  Covid 19-22.ventspils.lv 15.12.2021, 17:35:38

  "A. Gobzems,- veco čekistu pēdējā cerība"
  (https://tautastribunals.eu/?p=61305)

 • 0
  Pornieks 21.12.2021, 20:29:10

  Ļoti novērtēju to ka Ruks nav apvainojies.

 • -1
  yolo 21.12.2021, 21:30:52

  Neuztraucieties, viņš ar asarām acīs apsolīja visus sodus pārsūdzēt. Viņš tak “vīrs un vàrds”, ne..? :)))

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: