25. aprīlī, noslēdzās Eiropas ceļu policijas tīkla ROADPOL ''Ātruma kontroles nedēļa''. Šogad pirmo reizi šai problemātikai tika veltīta visa nedēļa, nevis tikai viena diennakts, kas iepriekš bija zināma kā ''24 stundu ātruma kontroles maratons''.

Šajās septiņās dienās Valsts policijas amatpersonas fiksējušas 2057 ātrumpārkāpējus, savukārt ar fotoradariem kopumā fiksēti vēl aptuveni 9102 pārkāpēji.

Šajā laikā Valsts policija visā Latvijas teritorijā, papildu policijas ikdienas ceļu satiksmes drošības kontrolei, īpaši rūpējās, lai tiktu ievērots atļautais braukšanas ātrums. Tāpat šīs akcijas ietvaros tika organizēts arī ikgadējais ''24 stundu ātruma kontroles maratons'', kas norisinājās 21. aprīlī, un tā laikā fiksēts 551 ātrumpārkāpējs. Savukārt visas nedēļas laikā Valsts policijas darbinieki fiksējuši 2057 ātrumpārkāpumus. Visvairāk ātrumpārkāpēji - 623 fiksēti tieši Rīgas reģionā, tāpat arī Zemgales reģionā šo septiņu dienu laikā ir fiksēts liels ātrumpārkāpēju skaits - 490. Diemžēl var secināt, ka aizvien daudzi autovadītāji pret ceļu satiksmes noteikumiem izturas vieglprātīgi un apzināti apdraud satiksmes dalībniekus. To pierāda arī fiksēto pārkāpumu skaits šajās septiņās dienās ar fotoradariem - ar stacionāriem radariem fiksēti aptuveni 8004 pārkāpēji, bet ar pārvietojamiem radariem - 1098.

''Ātruma kontroles nedēļas'' antirekordisti, kas fiksēti ar fotoradariem, pārvietojušies tieši ārpus apdzīvotām vietām. Gan ar stacionāro, gan pārvietojamo radaru palīdzību konstatēti autovadītāji, kuri braukuši vairāk par 140 km/h.

Ar pārvietojamo fotoradaru 24. aprīlī ap plkst. 13.50 uz autoceļa A8 (Rīga-Jelgava-Lietuvas robeža) fiksēts kāds īpaši steidzīgs automašīnas ''Ford'' vadītājs, kurš atļauto 90 km/h vietā brauca ar 148 km/h. Par šo pārkāpuma transportlīdzekļa īpašniekam tiks piemērots 240 eiro liels naudas sods. Vēl kāds antirekordists fiksēts ar stacionāro radaru, viņš 20. aprīļa vēlā vakarā ap plkst. 23.20 ar automašīnu ''BMW'' pa autoceļu Rīga-Ventspils traucies ar 145 km/h vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 km/h. Arī par šo pārkāpumu transportlīdzekļa īpašniekam tiks piemērots 240 eiro liels naudas sods.

Vislielākais ROADPOL ''Ātruma kontroles nedēļas'' antirekordists aizvien ir automašīnas ''BMW'' vadītājs, kurš 21. aprīlī ap plkst. 23 pa Jūrmalas šoseju traucās ar 190 km/h atļauto 90 km/h vietā. Šim vadītājam par pārkāpumu tika piemērots naudas sods un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums uz sešiem mēnešiem.

Jau vairākus gadus pavasarī Eiropas Savienības dalībvalstīs, tostarp arī Latvijā, tiek organizēta akcija, kuras mērķis ir veikt preventīva rakstura pasākumus, lai atturētu transportlīdzekļu vadītājus no atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanas, kā arī likt katram autovadītājam aizdomāties, vai risks, ko sagādā atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, attaisno radītos iespējamos draudus savai un apkārtējo drošībai.

Lasi vēl

Komentāri (6)

 • -1
  tiešām suns 26.04.2021, 19:20:55

  policija labi pastrādājusi...valstī lieli ienākumi....kuru tagad vainot par šādu situāciju....nu taču ne policiju ,vai kā?

 • -5
  STOPVACZISM 26.04.2021, 20:08:02

  Tad jau pēc sīku zaglēnu aktīvas uzdarbošanās arī var teikt, ka tie labi pastrādājuši un cēluši savu,
  un līdz ar to visu mūsu kopējo labklājību:) Nepiekritīs tikai apzagtie.

 • -1
  tiešām suns 27.04.2021, 09:20:18

  vai brīvība vispār ir vesels cilvēks? kaut ko tādu izdot...malacis,laikam nedomā ko raksta bet kad jau gatavs-tad par vēlu labot...

 • 0
  tiešām suns 27.04.2021, 09:24:21

  bet zagļiem jāsēž par nodarīto...kaut vai padsmito reizi...

 • -1
  STOPVACZISM 27.04.2021, 09:36:29

  tiešām suns, kas luncina astes strupucīti , smilkst un laiza saimniekiem roku, sevi iedomājas par veselu?)

 • -1
  tiešām suns 27.04.2021, 11:26:59

  jā es par veselo saprātu -par spēju noturēt auto uz ceļa,par labu dzīvi,par vakcīnām kas radītas cilvēkiem...par pilsētu bez bonzām ,jūs domu neizsakāt saprotami,tas arī viss,tie mīnusi ir jūsu augstības pamanīti?un tik stulbs komentārs pēdējais-adresēliet to pašvaldības roklaižām-būsiet trāpījis desmitniekā----ar to nevakcinēsanos arī jums nekas nesanāk-tauta grib dzīvot un jums nepiekrīt...........

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: