Valsts policija ir izbeigusi kriminālprocesu pret Šveices advokātu Rūdolfu Meroni par Ventspils mēra Aivara Lemberga lietā arestētās mantas iespējamu ieķīlāšanu, noskaidroja aģentūra LETA.

Kriminālprocess bija kvalificēts pēc Krimināllikuma panta par nelikumīgām darbībām ar arestētu mantu. Meroni šajā lietā bija piemērots statuss - persona, pret kuru sākts kriminālprocess. Kriminālprocess bija sākts pēc vairākiem iesniegumiem.

"Pārbaudot iesniegumos norādītās ziņas par Ventspils uzņēmumu ieķīlāto mantu, tika konstatēts, ka šī manta nav arestēta kriminālprocesā, kas šobrīd ir iztiesāšanā. Tāpēc pieņemts lēmums par kriminālprocesa izbeigšanu, jo nav noticis noziedzīgs nodarījums," apliecināja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Policija iztiesāšanā minēto kriminālprocesu neatklāja, taču aģentūrai LETA zināms, ka šī lieta ir patlaban tiesā esošā Ventspils mēra krimināllieta, kurā pirmā instance šogad nolasīja spriedumu.

Plašāku informāciju par nu jau izbeigtajā lietā konstatēto un izbeigšanas argumentiem policijā nesniedza.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa 2020. gada 17. augustā atcēla Meroni no Lemberga krimināllietā arestētās mantas glabāšanas. Šogad februārī pēc sprieduma pasludināšanas Lemberga lietā šīs tiesas tiesnese Irīna Jansone žurnālistiem skaidroja, ka lēmums mainīt glabātāju arestētajai mantai tika pieņemts, jo bija saņemtas ziņas par to, ka pret Meroni jau ir sākts kriminālprocess par iespējamām nelikumībām ar mantu.

Tiesa toreiz nolēma mantu nodot glabāšanā Iekšlietu ministrijas pārziņā esošajai Nodrošinājuma valsts aģentūrai, taču tālākajā sarakstē aģentūrai radušās problēmas mantu pieņemt. Ticis norādīts, ka mantas glabātājs atsakās šo mantu nodot, skaidroja Jansone.

Ņemot vērā, ka nav izpildīts tiesas lēmums, Rīgas apgabaltiesa, pasludinot spriedumu Lembergam, pieņēma blakuslēmumu, kurā Valsts policiju aicināja sākt jaunu kriminālprocesu pret Meroni pēc Krimināllikuma panta par tiesas nolēmuma neizpildīšanu vai izpildes kavēšanu.

Ja spriedums Lemberga lietā tiks pārsūdzēts, kas, visticamāk, arī notiks, šis blakuslēmums vēl nestāsies spēkā. Lūgumu tiesai sagatavot pilno spriedumu Lemberga lietā iesniedza vairāki apsūdzēto aizstāvji, kā arī prokuratūra. Rīgas apgabaltiesa par pilna spriedumu pieejamības datumu šajā krimināllietā noteica 22. jūniju.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā skaidroja, ka tiesa balstās uz savā rīcībā esošajiem faktiem. Tiklīdz policija no tiesas saņems blakuslēmumu, tā attiecīgi to izvērtēs.

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • -2
  Spīdola 29.04.2021, 10:57:51

  Lūk, un visa līdzšinējā ņemšanās izrādījās apaļas nulles vērtībā. Kā viss, kas uzsākts Lemberga interesēs.

 • 0
  Ina Fominova 01.05.2021, 20:38:08

  Tatad - cik vel Lemberga mantas ir nodotas kadam parvaldisana, noslepatas, velreiz nosleptas, utt. , ja tas nav arestetas ? Cik saprotu, nevienam Latvija, prokurorus, izmekletajus, tiesnesus ieskaitot, nav ne mazakas nojausmas, cik tas pilsetas mers ir sarausis.

 • 0
  Spīdola 02.05.2021, 11:22:23

  Un kāda jēga tam visam, ja vecumdienas jāpavada aiz restēm, ar šknipsniñu vistas... nožēlojami. Ja tiešām būtu Lielā kombinatora (O.Benders) cienīgs, tad cietumā nesēdētu un nebūtu jānoraugās, kā puse Latvijas par šo situāciju ieñirdz. Lielais kombinators mēdza atgādināt, ka Krimināllikums jāciena. Tā notiek, kad nemācās no klasikjiem.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: