Maija beigās -  šogad 29. maijā - atzīmējam Ventspils Arhitektūras dienu.

Teātra namā „Jūras vārti” vienkopus būs redzamas visas Ventspils arhitektoniskās veiksmes izstādē „Ventspils arhitektūra 2009”, kā arī tiks saņemtas pelnītās balvas par 2009. gadā paveikto.

2009.gads kopumā arhitektūrā Ventspilī ir bijis ļoti augstvērtīgs, ir tapuši izcili objekti – Pārventas bibliotēka, teātra nams „Jūras vārti”, Tirgus laukuma rekonstrukcija un virkne mazāka formāta darbi, kuri kvalitātes ziņā var droši spēkoties ar gada lielajiem objektiem.

Sekojot Latvijas Arhitektu savienības ieteikumiem un šī gada pieredzei, skatē iesniegtie darbi tiks dalīti  3 kategorijās: kategorijā A - jaunbūves, rekonstrukcijas, restaurācijas un renovācijas, neatkarīgi no to funkcijas, izņemot privātmājas, kategorijā B – tikai privātmājas (ģimenes savrupmājas) un kategorijā C – reklāmas un izkārtnes.

Skatē iesniegtos darbus izvērtēs Žūrijas komisija, kuras pamatsastāva ir Ventspils atbilstošo nozaru speciālisti un kā neatkarīgi vērtētāji – eksperti ir pieaicināti: arhitekts Uģis Bratuškins – Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes dekāns, Jānis Lejnieks – žurnāla „Latvijas arhitektūra” galvenais redaktors un Arnis Dimiņš – Arhitektu biroja SIA „Substance” valdes loceklis, viens no jaunākās paaudzes redzamākajiem arhitektiem, kā arī viens no šī gada Latvijas arhitektūras skates laureātiem.    
Arhitektūras dienas 2010 moto ir “Sarkanais, melnais un baltais!”, katru no skatē iesniegtajiem darbiem identificējot ar kādu no šīm krāsām.

Sarkanā krāsa – teātra nams „Jūras vārti”, citi košie objekti un krāsaina vasara!
Melnā krāsa – Ogļu terminālis un elegance!
Baltā krāsa – Pārventas bibliotēka un gaišs skats nākotnē!

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: