Kamēr būs pieprasījums, būs arī piedāvājums – tā varētu raksturot situāciju par nelegālās alkohola tirdzniecības vietām, kas tautā sauktas par točkām. Ventas Balss mēģināja pētīt, cik atklāti notiek nelegālā alkohola tirdzniecība un kā ar šo sērgu cīnās policija.

Izpēti sākām ar točku kādā Audēju ielas mājā, kur nelegāla alkohola tirgošana periodiski notiekot jau gadiem ilgi. Vēlāk izrādījās, ka šis ir īpašs gadījums, jo šajā vecpilsētas rajonā cits ar citu sadarbojas vairāki veikli darboņi regulāri mainot tirgošanās dislokācijas vietu.

Ventas Balss pie Audēju ielas mājas dažādos laikos piebrauca vairākas reizes. Kā varēja novērot, ik pa laikam zināmajā kāpņutelpā iegāja kāds cilvēks ar acīmredzamu alkoholisma zīmogu sejā, ar vairāk vai mazāk uzburbušu seju. Klienti točkā ilgi nekavējās, ne vairāk kā minūti.

Redzējām, ka cilvēks kāpņutelpā ieiet ar tukšām rokām, bet iznāk ar maisiņu, kurā varēja sazīmēt pudeles apveidu. Kādam citam vīrietim iznākot rokās bija cigarešu paciņa, un arī mūsu rīcībā bija informācija, ka šajā točkā pārdod ne tikai alkoholu, bet arī nelegālas izcelsmes cigaretes. Katrā ziņā, kustība notika gan rīta pusē, gan vakarā un klientu vidū bija kā vīrieši, tā sievietes.

Vēlāk mums ienāca informācija, ka Audēju ielas točkā kustība ir pieklususi, jo tā pārvākusies uz pārdesmit metrus tālāk esošo pamesto Pils ielas ēku, kuru apdzīvo cilvēki bez patstāvīgas dzīves vietas.

To, ka šajā vecpilsētas rajonā šādas dislokācijas maiņas notiek, mums apstiprināja arī policija, lai gan pagātnes formā. Sākumā Audēju ielā ar alkoholu tirgojās kāda sieviete, tad vīrietis, tad iepriekš minētā sieviete atkal tirgoja citā vietā turpat netālu. Kopumā bijuši četri personāži, pat kāda pensionāre.

Viņi bijuši savstarpēji pazīstami, dzīvoja netālu viens no otra, savā starpā mainījās, tirgoja te vienā dzīvoklī, te otrā, kas ļoti apgrūtināja policijas darbu. Ik pa laikam, kādu tirgoni policija pieķēra, tikuši uzlikti sodi un rosināti kriminālprocesi.

Šobrīd tirgošanās vairs neesot novērota. Vēl gada sākumā Audēju ielas nama pārvaldniece policijai sūdzējusies par točku, tika veikts reids, taču šī informācija neapstiprinājās. Tomēr Ventas Balss novērojumi liecina, ka viss atkal notiek un policija solīja šo informāciju pārbaudīt vēlreiz.

Visvairāk no šādas nelegālas alkohola tirgošanās cieš točku kaimiņi. Viņi stāsta, ka gar viņu dzīvesvietu nepārtraukti cirkulē cilvēki, kuri ir alkohola reibumā. Viņi čurā kur pagadās un spļaudās. Turklāt pagalmos spēlējas bērni, kuriem uz šiem dzēroņām jāskatās. «Tie ir bomži un cilvēki ar neprognozējamu uzvedību,» situāciju apraksta kāds ventspilnieks.

ventasbalss.lv portāla apmeklētāju uzskaitītās

iespējamo točku adreses:

Jāņa iela 4

Stradiņu iela

Tukuma iela 21A

Abavas iela 12

Sarkanmuižas dambis 18
Katoļu iela pie garāžām

Lielais prospekts. 55

Lielais prospekts 29

Audēju iela 9

Pils iela 47

Pie pansionāta Selga

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: