Skolā sācies drudžainais eksāmenu laiks. Skolēniem un skolotājiem tas izvēršas ļoti saspringts, bet izglītības un zinātnes ministrija to atvieglot nemēģina.

 Ventspils 4.vidusskolā pēc eksāmenu uzdevumu atvēršanas, burtnīcās atklātas baltas lapas. „Protams, ka sakopējām un viss bija kārtībā, bet papildus saspringumu tas nepārprotami radīja”, stāsta Ventspils 4.vidusskolas direktore Dagnija Gromova.

Kopumā, vērtējot eksāmenu laiku pedagogi atzīst, ka tas ir ļoti drudžains un no organizācijas viedokļa nepārdomāts. Centralizētie eksāmeni notiek tekošā mācību gada laikā. Centralizētie valsts pārbaudes darbi ir tuvu viens otram. Skolotājam ir jāsniedz konsultācijas, jāatrodas eksāmenā, jābūt novērotājam un vienlaikus jāvada arī mācību stundas. Rezultātā kvalitatīvas konsultācijas pirms eksāmena, tāpat kā klusumu un kārtību skolā nodrošināt ir grūti un skolēni cieš, secina Ventspils 4.vsk.direktore Dagnija Gromova.

Arī Ventspils novada vidusskolu direktores, Baiba Šulca un Lāsma Millere šim viedoklim pievienojas. Izglītības un zinātnes ministrijai ir sūtīti priekšlikumus šo sistēmu mainīt. Tomēr tas netiek darīts, pamatojoties uz to, ka centralizētie eksāmeni vēl jāizlabo, lai jūlijā, kad sākas iestājeksāmeni augstskolās, tie būtu pieejami. To, ka konsultācijas sanāk saspringtas apliecina arī Ventspils 1.ģimnāzijas direktores vietnieces mācību darbā Ilzes Kuciņas stāstītais, ka skolotāji, lai sagatavotu savus audzēkņus eksāmenam nāks uz darbu arī brīvdienās. Ventspils 1.ģimnāzijā konsultācijas pirms eksāmeniem cenšas nodrošināt pietiekošā apjomā. Parasti tās ilgst trīs līdz četras stundas.

Pagaidām noslēdzies vien angļu valodas eksāmens. Ventspils 4.vidusskolas skolēni, kurus Ventas Balss sastapa drūzmējamies pie eksāmenu telpas, atzina, ka bija grūti. Vislielākās problēmas sagādājusi tieši mutiskā daļa, kurā jārunā par eksāmena biļetē izvilkto tēmu. Tā ir laimes spēle, secina topošais absolvents Roberts, un pedagogi tam piekrīt. Nereti veidojas situācijas, kad pat latviešu valodā vārdus sarunai atrast ir grūti. Vienam palaimējas stāstīt par draugiem vai laika pavadīšanu pie datora, otram jāfilasofē par tēmu „Es nevaru mainīt vēju, bet varu mainīt buras.

Kā pozitīvu pārmaiņu pedagogi vērtē šogad samazināto obligāto eksāmenu skaitu. Ir trīs centralizēti eksāmeni – angļu valoda, matemātika un latviešu valoda un viens izvēles eksāmens. Atklājas, ka visvairāk skolēni Ventspils pilsētā un novadā izvēlējušies kārtot vēstures eksāmenu. Ventspils 4.vidusskolā gan lielākā daļa kārtos eksāmenu fizikā.

Foto: 4.vidusskolas 12.klases skolēni satraukti pārspriež angļu valodas eksāmenu

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: