Setsdien prokuratūras telpās Rīgā nodibināta prokurorus apvienojoša biedrība, kurā gatavi darboties aptuveni 100 biedru.

Par tās prezidentu ievēlēts Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta prokurors Jānis Ilsteris, kurš ir arī valsts apsūdzības uzturētājs Ventspils mēra Aivara Lemberga krimināllietā, ziņo LETA.

Uz dibināšanas sapulci bija ieradušies aptuveni 50 prokurori, taču viņiem bijis līdzi pilnvarojums arī no citiem kolēģiem, kuri brīvdienās no laukiem nevarēja ierasties Rīgā.

Biedrība iestāšoties par prokuroru interesēm un paudīs viedokli par prokurora amata un sociālajām garantijām.

Biedrības mērķis esot apvienot prokurorus, lai veicinātu viņu garīgo un profesionālo līmei, lai celtu šī amata prestižu. Biedrība iecerējusi paaugstināt prokuroru profesionālo kvalifikāciju, attiecīgi organizējot dažādus seminārus un apmācības, piemēram Tiesnešu mācību centrā.

Patlaban biedrības valdes locekļi kārtojot visus nepieciešamos dokumentus, lai biedrību varētu reģistrēt Uzņēmumu reģistrā.

Bez Ilstera valdē darbosies vēl seši cilvēki - Darbības analīzes un vadības departamenta prokurore Ineta Bebra, Liepājas prokuratūras virsprokurors Atis Dzērvēns, Valmieras rajona prokuratūras virsprokurors Guntis Dreija, Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurori Aivis Zalužinskis un Gatis Doniks, kā arī Muitas lietu prokuratūras virsprokurore Daiga Kreca. Iecerēts, ka valde sanāks kopā ne retāk kā reizi trijos mēnešos, taču gadījumā, ja būs samilzis kāds aktuālāks jautājums, sapulces var tikt sasauktas arī biežāk.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: