Baptistu baznīcā rīt notiks kora dziedātāju salidojums, bet svētdien draudze svinēs pateicības dievkalpojumu, veltītu kora 140. jubilejai.

Spriežot pēc vēstures avotos atrodamajiem faktiem, Ventspils baptistu draudzes koris ir vecākais Kurzemē un otrs vecākais Latvijas koru saimē. «Mums ir aizdomas, ka 1865. gadā dibinātais Lāčplēsis kara laikā klusēja, bet mēs dziedam visu laiku – kopš 1870. gada,» saka Ingrīda Mieze.

Viņa dzied kopš 14 gadu vecumā, kad atnākusi uz draudzi un uzklausījusi diriģenta Jāņa Valdmaņa aicinājumu dziedāt. Tas darīts visu laiku, izņemot laiku, kad Ingrīda audzināja meitiņu un vadīja svētdienas skolu. «Kad nedziedāju, man ļoti pietrūka kora – ļoti, jo kopābūšana un dziedāšana dod lielu enerģiju un prieku,» atzīst Ingrīda.

Katram diriģentam, ievērojusi dziedātāja, ir savas iemīļotās dziesmas un darba stils. Tā, Valdmanis, būdams enerģisks cilvēks, sitis ar kāju takti, piesakot: «Jādzied tā, lai baznīcai ceļas jumts!» Baptistu koros, secina Ingrīda, diriģents parasti ir īsts vadonis, kas iedvesmo, motivē un aizrauj sev līdzi.

Šābrīža kora diriģente Rudīte Tālberga, uzskata dziedātāji, atbilst šim raksturojumam – viņas vadībā bāluma nav, turklāt Rudīte prasmīgi papildina repertuāru. «Tiem, kas kalpo korī, ir liela slodze – jāapmeklē ne tikai mēģinājumi, bet arī katru svētdienu jādzied dievkalpojumā, atsevišķu repertuāru gatavojam svētkiem, piemēram, Lieldienām, muzicējam ārpus baznīcas,» uzskaita Ingrīda.

Viņas organizētajā koristu salidojumā šodien piedalīsies bijušie koristi, kas tagad dzīvo ne tikai Ventspilī, bet arī Rīgā. Paplašinoties robežām, kādreizējie dziedātāji aizceļojuši uz Ameriku, Angliju, Nīderlandi... Baptistu korī dzied gan bērni, gan seniori, bet tas netraucē labi saprasties ne tikai ikdienā, bet arī kopā atpūšoties. Vairāki, koristi, piemēram, Normunds Jozēns un Laura Brauna draudzē vada muzikālus kolektīvus, Normunds izveidojis bērnu ansambli Gaismiņa, Laura – svētdienas skolas audzēkņu kori, tā nodrošināt dziedāšanas tradīciju pēctecību.

«Daudzi mūsu bērni apmeklē mūzikas skolu, tāpēc, kad vajag, var izveidot pat instrumentālu ansambli, kā tas notika Lieldienās. Kora mēģinājumi notiek pēc dievkalpojuma – mēs ne tikai dziedam, bet arī vingrojam, rotaļājamies. Darbā ar bērniem neesmu viena, man palīdz pusaudzes, kas vada svētdienas skolas nodarbības,» saka Laura. Viņasprāt tiem, kam Dievs devis dziedāšanas talantu, jānovērtē un jāizmanto šī dāvana, pagodinot Debesu Tēvu.

Artūrs Ozols ir dzīva liecība tam, ka, iesaistoties svētdienas skolas korī, pēc tam gribas dziedāt vēl un vēl. «Man patīk kalpot Dievam dziedot, jo dziesmu teksti liek domāt, vai es tiešām Viņam atdodu visu slavu un godu. Korī mani saista arī tas, ka, no vienas puses, varu sniegt kādam padomu, no otras – lūgt to,» secina Artūrs. Gan viņš, gan citi kora dziedātāji sākuši gatavoties septītajiem baptistu Dziesmu svētkiem, kas augustā notiks Ventspilī.

«Nu, uzdziedam Dievam par godu!» cits citam saka Normunds, Ingrīda, Artūrs un Laura. Foto: Ģirts Staris. 

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: