Ventspilī jau 17 gadus strādā spēcīga pašvaldības policija, kas rūpējas gan par ventspilnieku drošību, gan par kārtību pilsētā. Pašvaldības policiju visu šo laiku vada JĀNIS ARĀJS, kurš intervijā stāsta par grūtībām sākumā un šodienas darba metodēm.

Kāpēc tika veidotas pašvaldību policijas?


–Tā vēsture ir diezgan interesanta. Izejot no situācijas, ka valstī kārtība nebija pietiekoši kontrolēta un iedzīvotāju drošība ir apdraudēta, valsts 90.-to gadu sākumā pieņēma likumu par pašvaldību policiju izveidi. Ventspilī pašvaldības policija sāka strādāt 1993. gadā. No pašvaldības puses policija tika nodrošināta ar labu materiāli tehnisko bāzi, salīdzinoši labu atalgojumu, lai policijā varētu pieņemt atbilstošus, spēcīgus un zinošus kadrus, ar iniciatīvu.

Kā pašvaldības policiju uztvēra iedzīvotāji?


– Sākotnēji pret mums bija nenopietna attieksme, pat tik tālu, ka rādīja visādus žestus. Nevarēja būt runa par cieņu kā tādu. Tomēr strādājot intensīvā režīmā – darbs, iniciatīva, mācības, strikta likumdošanas ievērošana – pamazām mēs kļuvām par spēcīgu policiju un ieguvām autoritāti. Pamazām tā slava, ka pašvaldības policija ir stingra, nav piekukuļojama vai pierunājama, nonāca arī ārpus Ventspils un ļoti daudziem noziedzniekiem mazinājās vēlēšanās braukt uz Ventspili un šeit darboties.

Intervijas turpinājumu lasiet rītdienas laikrakstā Ventas Balss.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: