Tikšanās laikā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nespēja uzrādīt jaunos aprēķinus par stundas likmi arī pedagogu lielākām algām, līdz ar to pastāv šaubas, vai šādi aprēķini vispār ir veikti, atklāja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

LIZDA atkārtoti prasīja IZM pārskatīt viena skolēna vidējās izmaksas, lai varētu celt atalgojumu arī citiem pedagogiem, ne tikai tiem, kas saņem zemāko iespējamo atalgojumu. No ministrijas saņemts solījums aprēķinus atsūtīt pirms tikšanās ar premjeru Krišjāni Kariņu (JV) šodien plkst.15.

Tikšanās laikā ar LIZDA pārstāvjiem IZM arī neesot spējusi atbildēt, vai ir pārskatīts finansējuma avots atalgojuma palielināšanai augstskolu darbiniekiem. 21. aprīlī apstiprinātajos Ministru kabineta grozījumos noteikts, ka nepieciešamais finansējums 2 821 222 eiro apmērā tiks piešķirts no jau apstiprinātā finansējuma augstākajai izglītībai. Pret šādu lēmumu iebilda Rektoru padome un Latvijas Studentu apvienība, norādot, ka augstskolas savā darbībā jau ir rēķinājušās ar šo finansējumu.

Šobrīd ir panākta vienošanās par noteiktu pedagogu grupu - izglītības iestāžu administrācijas un atbalsta personālu - slodzes sadalījumu un atalgojuma likmēm. Tajā pašā laikā Vanaga norādīja, ka šīm pedagogu grupām vēl joprojām nav norādīts finansējums 22% apmērā.

Otrdien plkst.18 plānota arī LIZDA Padomes ārkārtas sēde. Vanaga atkārtoti norādīja, ka gadījumā, ja neizdosies vienoties, varētu tikt izskatīta iespēja turpināt streiku.

Savukārt Izglītības un zinātnes ministrija norādīja, ka streika prasības ir izpildītas, līdz ar to LIZDA rīkotais streiks esot nelikumīgs.

Šodien norit otrā pedagogu streika diena.

Lasi vēl

Komentāri (1)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: