Šodien, 4. janvārī 7.-12.klašu skolēniem visā Latvijā atsākas mācības, tām notiekot attālināti.

Pērnā gada nogalē valdība lēma, ka 1.-6. klašu skolēniem ziemas brīvlaiks tiek pagarināts par vienu nedēļu, proti, līdz 8. janvārim, savukārt 7.-12. klašu skolēni attālinātajās mācībās atgriezīsies šodien.

Izglītības ministre Ilga Šuplinska iepriekš atzīmēja, ka pašlaik vēl nav lemts, vai šī papildu brīvlaika nedēļa pirmo sešu klašu audzēkņiem būs jāatstrādā vasarā.

Tāpat iepriekš valdība lēmusi, ka no šodienas skolās mācību procesa laikā un ārpus tā sejas maskas būs jānēsā visiem - gan skolēniem, gan skolotājiem. Saglabājas arī līdzšinējais noteikums par trīs kvadrātmetru platības nodrošināšanu skolā vienam skolēnam.

Šuplinska iepriekš teica, ka, ja janvārī pozitīvo Covid-19 gadījumu īpatsvars būs 4-5% no testēto skaita, tad valdība varētu lemt par atvieglojumiem mācību procesā un 9. un 12. klašu mācīšanu klātienē.

Pēc politiķes vārdiem, ja janvāra sākumā vai vidū būs uzlabojusies kopējā saslimstības statistika, skolas varēs atgriezties pie A un B modeļa realizācijas, atkarībā no skolas infrastruktūras. Arī pagaidām spēkā esošā prasība par nepieciešamību nodrošināt trīs kvadrātmetrus katram skolēnam būs spēkā atkarībā no Covid-19 statistikas janvārī, iepriekš teica ministre.

Vienlaikus izglītības ministre toreiz norādīja, ka, ja pozitīvo gadījumu īpatsvars būs 4-5% robežās, arī 7.-12. klases varētu pāriet vismaz uz B mācību modeli.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: