Lai veicinātu attālinātā mācību procesa kvalitatīvu nodrošināšanu un sniegtu palīdzību vecākiem, no 6. aprīļa līdz 29. maijam visā Latvijā mācību stundas tika pārraidītas speciāli izveidotā izglītojošā TV programmā ''Tava klase'', kuras īstenošanas procesā līdzdarbojās arī skolotājas no 4. un 6. vidusskolas.

Kā atzīst Ventspils 4. vidusskolas sākumskolas skolotāja Linda Mellenberga, iesaistīties projekta filmēšanā sanācis neapzināti, jo sākotnēji mācību materiāli apkopoti un iesūtīti vienotas platformas izveidei, bet par TV programmu vai mācību stundu filmēšanu informācijas nav bijis. Saņemot ziņu ar piedāvājumu piedalīties nodarbību filmēšanā, tas izraisījis satraukumu, tāpēc talkā aicināta kolēģe - sākumskolas skolotāja un Ventspils 4. vidusskolas direktores vietniece izglītības jomā Aiga Felš-Milberga, ar kuru kopā piekritušas jaunajam izaicinājumam. Projektā iesaistījās arī Ventspils 6. vidusskolas angļu valodas skolotāja Irīna Matvejeva.

Millenberga atklāj, ka sākums neesot bijis viegls - ikdienā pierasts runāt ar bērniem, tāpēc stāvēt kameras priekšā bez auditorijas, kura varētu sniegt kādu atgriezenisko saiti, bijis nepierasti. Kopumā skolotājas uz Rīgu devās reizi nedēļā vairāk nekā mēneša garumā, lai katrā no reizēm filmētu piecas nodarbības. Īpaši interesanti bijis tas, ka līdzās citiem Latvijas bērniem, projekts sniedza iespēju vadīt TV stundas arī savai klasei, kas vēlāk darbus iesūtīja ar lietotnes Whatsapp palīdzību. Projekta laikā iepriecinājusi arī lielā skolotāju interese, kas rakstījuši un uzdevuši jautājumus no dažādām Latvijas skolām, sniedzot mūsu skolotājām iespēju palīdzēt kolēģiem no visas Latvijas un kaut nedaudz atvieglot tik neierasto situāciju un ikdienas darbu.

Mellenberga atzīst, ka projekts bijis ļoti liels izaicinājums, bet arī neaizmirstams piedzīvojums, jauns atklājums un atgādinājums sev pašai - uzdrīkstēties, nebaidīties kļūdīties, iemācīties pavisam jaunas prasmes, sadzīvot ar esošo situāciju un saprast, ka visam var rast risinājumu! Arī Irīna Matvejeva uzskata, ka projekta ietvaros gūta ļoti vērtīga pieredze un tā laikā sagatavotos video materiālus plāno izmantot arī nākamo mācību gadu stundās - neatkarīgi no tā, vai mācības notiks klātienē vai attālināti. Priecē, ka pozitīvas atsauksmes saņemtas arī no galvenajiem skatītājiem - bērniem.

Pēc projekta beigām skolotājas saņēma uzaicinājumu tikties ar Izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku un citiem filmēšanā iesaistītajiem pedagogiem. Sirsnīgā pasākuma laikā ministre visiem iesaistītajiem izteica lielu atzinību par drosmi, uzdrīkstēšanos un iesaistīšanos tik īsā laika posmā realizētajā projektā. Pasākumā savās atziņās un pieredzē dalījās arī iesaistītie skolotāji.

''Tava klase'' satura veidošanā kopumā tika iesaistīti vairāk nekā 100 skolotāju no visas Latvijas. Projektu atbalstīja arī sabiedrībā pazīstami mūziķi un mākslinieki, virtuāli vai klātienē viesojoties TV klasē. Nodarbības joprojām iespējams aplūkot vietnes ''Tava klase'' arhīvā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: