Pārventas pamatskolas 9. klases skolnieces apmeklēja Latvijas Republikas Tiesībsarga biroja rīkoto pasākumu par godu konkursam “Esi radošs – #RadiLikumu”, kurā skolas komanda ieguva 1. vietu.

Konkurss notika pagājušā mācību gada pavasarī, un tā ietvaros skolēniem bija jāizpilda divi uzdevumi – jāpārveido noteikti Bērnu tiesību aizsardzības likuma panti bērniem un jauniešiem saprotamā un draudzīgā valodā, kā arī jāizveido radošs darbs video, komiksa vai citā interesantā formātā par kādu no bērnu tiesībām.

Pārventas pamatskolu komandu pārstāvēja Amanda Rebuka, Sāra Betija Špude, Keita Deina Rancāne, Alise Ērika Antonova un Alise Feldmane. Iegūstot augstāko vērtējumu, komanda balvā saņēma iespēju doties ekskursijā uz AHHA zinātnes centru Tartu, Igaunijā.

No visiem iesniegtajiem skolēnu pārstrādātajiem likuma pantiem izveidots un publicēts viens bērniem un jauniešiem draudzīgs likums, uz kura prezentāciju tika aicināti visi līdzautori. Pasākuma galvenais mērķis bija atklāt un prezentēt jauniešu radīto Bērnu tiesību aizsardzības likumu jauniešiem draudzīgā valodā. Radīto materiālu saņēma ikviens komandas dalībnieks un izveidotais likums ir pieejams Tiesībsarga mājaslapā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: