Labklājības ministre Ramona Petraviča Saeimas Pieprasījumu komisijā apliecināja, ka nauda pensiju piegādes izmaksu pieauguma kompensēšanai tiks atrasta.

Politiķe skaidroja, ka lēmums šajā jautājumā būs jāpieņem arī valdībai.

Komisijas vairākums noraidīja partijas "Saskaņa" deputātu iesniegto pieprasījumu Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam "Par sagaidāmo pensiju, pabalstu un atlīdzību piegādes tarifu būtisko paaugstinājumu un ar to saistīto valdības rīcību".

Uz sēdi atbildēt uz pieprasījumā izvirzītajiem jautājumiem bija deleģēta Petraviča, kura norādīja, ka pašlaik "zināma vienošanās" ir panākta un ka Labklājības ministrija un valdība meklē risinājumus palīdzēt bezpalīdzīgā situācijā esošajiem cilvēkiem. "Nauda tiks arī atrasta," komisijas sēdē apliecināja politiķe.

Ministru prezidents Kariņš savukārt apgalvoja, ka finansējums pensiju piegādes izmaksu pieauguma kompensēšanai būs jāatrod Labklājības ministrijai pašai no saviem iekšējiem resursiem.

Petravičas ieskatā pašlaik sadārdzinājums būtu jākompensē visiem, kuri pašlaik ir izvēlējušies piegādi dzīvesvietā, savukārt nākotnē sadārdzinājumu varētu segt daļai no saņēmējiem - cilvēkiem ar 1. un 2. grupas invaliditāti, kā arī personām vecumā virs 80 gadiem.

Reizē šāda kompensācija nozīmēs, ka vieniem pensionāriem tiktu maksāta nauda vairāk nekā citiem, norādīja labklājības ministre. Iepriekš diskusijās valdības līmenī bija izskanējis, ka līdz ar to tā nebūtu godīga attieksme pret tiem, kas dodas pensiju saņemt, piemēram, pasta nodaļā, skaidroja ministre. Petraviča norādīja, ka iepriekš, iespējams, vairāk teorētiski ticis norādīts, ka tādā gadījumā attiecīgā summa būtu arī jāpiemaksā tiem, kuri pensiju nesaņem dzīvesvietā.

Par pieprasījumu vēl būs jālemj Saeimai.

Jau ziņots, ka no 2020. gada VAS "Latvijas pasts" noteiktā maksa par Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra pensiju, pabalstu vai atlīdzību piegādi dzīvesvietā būs 4,88 eiro, kas ir divas reizes vairāk nekā šobrīd, bet no 2021. gada par šo pakalpojumu būs jāmaksā 5,28 eiro.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • 0
    Nif nifs 11.09.2019, 14:58:43

    Nez, tikpat izcili atradīs, kā pie izglītojamiem - pusdienām atņem, skolotājiem pieliek?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: