Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas telpās tikās vairāk nekā 30 Ventspils pilsētas un novada, kā arī Talsu pilsētas un novada jomas koordinatori, lai piedalītos mācībās, dalītos pieredzē un veidotu jaunus risinājumus metodiskā darba organizēšanai.

Jaunā mācību satura un pieejas ieviešanai pirmsskolās un skolās no 2019. gada metodiskais darbs pilsētās un novados tiek organizēts mācību priekšmetu jomās, rosinot arī skolas domāt par pārmaiņām metodiskā darba organizācijai iestādē. Gatavojoties jaunā mācību satura ieviešanai, būtiski nepieciešams kopīgi rast risinājumus, kā skolotāji, sadarbojoties mācību priekšmetu jomu ietvaros, var plānot mācību satura apguvi un vērtēšanu, skolēnu prasmju un mācīšanās stratēģiju pilnveidošanu.

Šie jautājumi tika pārrunāti jomu koordinatoru mācībās, kurās tika analizēta esošā pieredze un pārrunātas arī turpmākās iespējas un izaicinājumi, veidojot jaunu pieredzi metodiskā darba organizēšanai mācību priekšmetu jomās.

Ventspils Izglītības pārvaldes Metodiskā dienesta vadītāja Inga Pāvula stāsta, ka programma realizēta, Ventspils Izglītības pārvaldei sadarbojoties ar Ventspils novada un Talsu novada Izglītības pārvaldēm. “Mācību saturs tiek veidots, pielāgojoties dalībnieku vajadzībām un jautājumiem. Turklāt mācību jomu koordinatoriem ir svarīgi sadarboties arī ar citu pilsētu pedagogiem, tādējādi gūstot jaunu pieredzi un, iespējams, arī jaunas metodes, kuras tālāk varēs izmantot gan savā skolā, gan pilsētā un novadā”, atzīst Inga Pāvula.

Kā semināra noslēgumā atzīmēja dalībnieki, vērtīgi bija satikties ar kolēģiem savā jomā, dzirdēt pieredzi, pārrunāt idejas un diskutēt par jomu koordinatoru atbildībām, darba pienākumiem un arī izaugsmes vajadzībām.

Šī nebūs vienīgā reize, kad jomu koordinatori tiekas; šādi semināri norisināsies reizi mēnesī līdz šī gada jūnijam un, iespējams, turpināsies arī jaunajā mācību gadā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: