Divu dienu garumā Ventspils skolu un pirmsskolu izglītības iestāžu vadības guva pieredzi Lietuvas pilsētā Utenā, apmeklējot tās mācību iestādes.

Kopumā uz Lietuvu brauca ap 40 Ventspils Izglītības pārvaldes pārstāvji, skolu un pirmsskolu vadītāji, vadītāju vietnieki un skolotāji. Pieredzes apmaiņas brauciena mērķis bija redzēt, kā notiek darbs Utenas Izglītības centrā, skolās un pirmsskolās, kā arī gūt jaunas idejas, kuras pēc tam varēs pārņemt arī savās skolās.

Pirmās dienas sākumā ventspilnieki tikās ar Utenas Izglītības centra vadību, kuri pastāstīja par izglītības sistēmu Lietuvā un Utenas pilsētu, savukārt dienas otrajā daļā visi devās ekskursijā uz Lietuvas Etnokosmoloģijas muzeju.

Vizītes otrā diena tik pavadīta skolās un bērnudārzos. Pārstāvji no Ventspils pirmsskolām apmeklēja Utenas bērnudārzus, savukārt no skolām – Utenas skolas. Kopumā tika apmeklētas piecas izglītības iestādes: pirmsskolas izglītības iestādes “Želmenelis” un “Voveraite”, Aukštakalnis vidusskolu un pamatskolu, Adolfa Šapoka ģimnāziju un Dauniškis ģimnāziju. Katrā izglītības iestādē ciemiņi varēja tikties ar iestāžu vadītājiem un uzzināt, kā mācību process norisinās attiecīgajās iestādes.

Ventspilnieki ir vienisprātis, ka apmaiņas vizīte Lietuvā bijusi interesanta un noderīga, turklāt varēja gūt jaunus kontaktus ar kaimiņvalsts kolēģiem un jaunas idejas, kuras varēs īstenot savās skolās.

Jāpiebilst, ka šī gada maijā Utenas skolu un pirmsskolu pedagogi viesojās pie mums – Ventspilī. Arī tad tika apmeklētas pirmsskolas izglītības iestādes un skolas. Toreiz lietuvieši atzina, ka savstarpēja sadarbošanās ir ļoti svarīga, turklāt ir nepieciešams redzēt, kas notiek ne tikai savā valstī, bet arī kaimiņvalstīs.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: