Nākamnedēļ, 24. maijā plkst.11 Jaunrades namā notiks Kurzemes buru laivu modeļu sacensības “Pūt, vējiņi”. Sacensībās piedalīsies vairāk nekā 80 jaunieši no sešām Kurzemes pilsētām.

Sacensības organizētas gan kā jaunrades konkurss, gan arī kā veltījums Latvijas simtgadei, jauniešiem pētot līdz šim nezināmas lietas un faktus par mūsu valsts kuģniecības vēsturi. Sacensībās jaunieši startēs pa diviem, reizē pūšot savus buru laivu modeļus pa paralēli novietotām ūdens renēm.  

Sacensībās dalībnieki piedalīsies ar laivām, kuras iepriekš būs izgatavojuši savos pulciņos no koka un plastmasas burām, savukārt par godu simtgadei viens no uzdevumiem ir izmantot latviešu rakstu zīmes, krāsu un simbolus, noformējot savas laivas. Tāpat svarīgs noteikums ir dot laivai nosaukumu, līdzīgu kādam no Latvijas kuģiem, pētot Latvijas kuģniecības vēsturi, kā arī sagatavot aprakstu, kurā tiktu pamatota sava izvēle.

Buru laivu modeļu sacensībās un dizaina konkursā piedalīsies jaunieši no Ventspils, Liepājas, Talsiem, Aizputes, Saldus un Brocēniem.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • -1
    reku 15.05.2018, 13:01:17

    Vai par īsta kuģu modelisma pulciņa izveidošanu nav domāts?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: