Aizvadītajā nedēļā Ventspils Jaunrades nama planetārijā un observatorijā sadarbības nolūkā viesojās Odesas observatorijas vadošie pētnieki, kuri iepazinās ar pilsētas planetārija un observatorijas darbību.

Tikšanās laikā viesi tika iepazīstināti ar Jaunrades nama planetārija un observatorijas darbību, repertuāru un mārketinga aktivitātēm. Viesi atzinīgi novērtēja līdz šim paveikto dabaszinātņu popularizēšanas jomā planetārijā un observatorijā. Pētniekus interesēja tehniskā nodrošinājuma jautājumi, apmeklētāju raksturojums un iespējamā sadarbība starp radniecīgajiem objektiem turpmāk. Savukārt pētnieki no Odesas dalījās pieredzē par savām darba formām un metodēm, lai sabiedrību vairāk ieinteresētu Visuma izzināšanā un aktualitātēm  pētniecībā.

Tikšanās rezultātā Ventspils Jaunrades nama pārstāvji tika uzaicināti piedalīties Neatkarīgo Valstu Sadraudzības valstu planetāriju asociācijas konferencē, kas augustā notiks Odesā, Ukrainā.

Jāpiezīmē, ka Ventspils ir vienīgā vieta Latvijā, kur ir savs planetārijs. Pērn planetāriju apmeklējuši 21899 apmeklētāji, bet novērojumus observatorijā veikuši 2079 interesenti.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: