28. februārī visu desmit Ventspils pirmsskolas izglītības iestāžu sagatavošanas grupas bērni pulcēsies Ventspils Jaunrades namā, lai teatrāli izspēlētu latviešu rakstnieces Annas Brigaderes pasaku “Sprīdītis”.

Šāds pasākums, sagaidot pavasari, kļuvis par tradīciju un tiek rīkots jau piekto reizi. Šogad scenāriju sagatavoja bērnudārza “Bitīte” mūzikas skolotāja Jolanta Kuzmina un “Saulītes” mūzikas skolotāja Liene Prelgauska. Priekšnesuma muzikālo pavadījumu nodrošinās mūzikas skolotāju orķestris Vinetas Krūmiņas vadībā.

«Tāpat kā iepriekšējos gadus, arī šogad bērni šim pasākumam gatavojās katrs savā pirmsskolas izglītības iestādē, savukārt 28. februārī visi sanāks kopā. Pasākuma mērķis ir kopā būšana un prieks. Šī ir iespēja sagatavošanas grupu bērniem satikties, parādīt savu varēšanu un pavērot citus. Šogad Jaunrades namā pulcēsies 351 bērns,» stāsta Izglītības pārvaldes pirmsskolas metodiķe Sandra Gūtmane. Metodiķe atklāj, ka šogad teatrālais kopuzvedums tiek veltīts Latvijas simtgadei, tādēļ noskaņai ir izvēlēts Annas Brigaderes pasaku motīvs “Sprīdītis”, bet pamatā tie ir kā mazie dziesmu svētki, kur bērni sanāk kopā, dzied un dejo.

Iepriekšējos gados bērni iestudēja četrus Herberta Dorbes darbus: “Aina ar brālīti meklē cālīti” (2014.g.), “Tas notika Kaķpēdiņu bulvārī” (2015.g.), “Leļļu brauciens” (2016.g.) un “Pelītes mācība” (2017.g., attēlā).

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: