Lai arī šī gada otrajā ceturksnī apstrādes rūpniecības saražotā apjoms nedaudz atpalika no pirmā ceturkšņa rezultātiem, pirmā pusgada rezultāti pārsniedz pagājušajā gadā šajā pašā laika posmā iespēto.

Ventspilī otrajā ceturksnī saražotā apjoms bija 87 miljoni eiro, bet 87,6% produkcijas tika eksportēts. «Jāsaka, ka pirmajā ceturksnī šie rādītāji bija nedaudz labāki, jo apgrozījums bija 108 miljoni, bet eksportēts tika 91% saražotā. Toties kopējais apjoms pirmajā pusgadā ir 196 miljoni, kas ir par 34% lielāks nekā pagājušā gada pirmajā pusgadā. Lielāks pieaugums ir Rēzeknē (38%) un Valmierā (37%), bet kopumā ražošanā pieaugums bijis gandrīz visās lielajā pilsētās. Ekonomika tomēr attīstās un rādītāji pieaug, kas, protams, ir labi. Latvijas vidējais pieaugums ir 25%.,» skaidro Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Aigo Gūtmanis.

Absolūtajos skaitļos virs Ventspils ir Liepāja, ar saražoto 259 miljonu vērtībā, kur ir gan lielāks skaits iedzīvotāju gan uzņēmumu. Gūtmanis gan piebilst, ka šajā salīdzinājumā netiek pieminēta Rīga, jo skaidrs, ka tur saražo daudzas reizes vairāk nekā jebkurā citā Latvijas pilsētām: «No lielajām pilsētām mums priekšā ir tikai Liepāja, tomēr pamazām tuvojamies arī šiem rādītājiem un vairs neesam ļoti tālu. Aiz mums ir Jelgava, kas agrāk bija tiešām liels apstrādes rūpniecības centrs, Daugavpils, kas arī ir lielāka un kurā arī agrāk bija liels rūpniecības centrs.»

Saražotajā uz vienu iedzīvotāju Ventspils ir priekšā visiem, arī Rīgai – 5,8 5,8 tūkstoši pret 2,6. Aiz mums ir Valmiera ar 5,1 tūkstoti, Liepāja ar 3,4 tūkstošiem. «Apstrādes rūpniecības rezultāti kopumā ir ļoti labi, bet ceru, ka gada turpinājumā tas nesamazināsies. Var jau būt, ka nebūs arī strauja pieauguma, bet gada griezumā rezultātiem jābūt labiem,» pārliecināts Gūtmanis.

2021. gadā Ventspilī strādājošo apstrādes rūpniecības uzņēmumu apgrozījums sasniedza 343 miljonus eiro, kas bija labākais rezultāts mūsu pilsētas vēsturē. Gada rezultāti pirmo reizi pārsniedza 300 miljonu robežu, bet tikai pirms pāris gadiem, izdevās pārsniegt 200 miljonus.

Lasi vēl

Komentāri (4)

 • -3
  Renars Z 19.08.2022, 11:03:55

  Ventspils malači, novēlu mūsu pilsētai vienmēr augt un sasniegt jaunas virsotnes.

 • 0
  Kriska 19.08.2022, 12:02:47

  vismaz viena priecīga ziņa , nekas negatīvs nenāk prātā

 • -1
  ventspilnieks 36,7 19.08.2022, 14:12:56

  Bez tabuliņām, cik miljoni paliek pilsētai un iedzīvotāju maciņos, tukšs raksts

 • -2
  Neimanis 19.08.2022, 14:32:53

  Naudiņā nāk to cilvēku maciņos, kuri strādā šajos uzņēmumos. Ja nemaldos, pāri 2000 darbavietu radīts rūpniecībā. Katrā zīņā, jau kādu laiku vairāk nekā ostā. Un ts process turpinās.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: