Latvijas Tranzīta biznesa asociācija (LTBA) aicinājusi valdību kompensēt nākamgad plānoto dzelzceļa infrastruktūras maksas pieaugumu, preses konferencē informēja LTBA valdes priekšsēdētājs, Ventspils mērs Aivars Lembergs.

LTBA biedru sapulcē viens no apspriestajiem tematiem bijis dzelzceļa infrastruktūras lietošanas maksa, ko par dzelzceļa izmantošanu maksā kravu pārvadātāji, un tās pieauguma ietekme uz tranzīta nozares konkurētspēju.

"Paredzēts, ka nākamgad maksa par infrastruktūra izmantošanu pieaugs par apmēram 7%. Mēs esam aicinājuši valdību, lai šo pieaugumu kompensē - nevis, ka vispār nav jāmaksā par dzelzceļa izmantošanu, jo loģiski, ka to vienā dienā nevar izdarīt, bet tomēr, lai vismaz sākas domāšana pareizā virzienā. Rietumeiropā tā tas ir," sacīja Lembergs. Viņš aizstāvēja viedokli, ka kravu pārvadātājiem par dzelzceļa izmantošanu nebūtu jāmaksā vispār, jo arī par autoceļu izmantošanu kravu pārvadājumiem maksa netiek iekasēta. Savukārt maksu par dzelzceļa infrastruktūras izmantošanu Latvijā valsts dotē tikai pasažieru pārvadājumos - aptuveni 30 miljonus eiro. Kravu pārvadājumos šādas valsts dotācijas nav, norādīja Lembergs.

"Tā kā šobrīd samazinās un turpinās samazināties masu kravu plūsma uz un no Krievijas, loģiski, ka situācija nevis uzlabosies, bet pasliktināsies," prognozēja Lembergs. Viņš jau pērn decembrī esot vērsies pie Ministru prezidenta Māra Kučinska ar aicinājumu valdībai izstrādāt speciālu pasākumu kopumu, lai mazinātu negatīvo ietekmi uz Latvijas sociālekonomisko situāciju saistībā ar Krievijas ieviestajiem ierobežojumiem tranzīta kravās uz Latviju. "Gads ir pagājis, diemžēl nekādu aktivitāšu šajā jautājumā nav. Kad jau būs sociālekonomiskās sekas, tad būs jau par vēlu, jo nav jēgas barot suni, kad vilks jau aitās. Vilks nu jau pa kādam jēram noēd, un suni pagaidām nebaro. Arī tā ir tuvredzīga politika. Varbūt kādreiz kaut kas mainīsies," piebilda Lembergs.

Kā ziņots, AS "Latvijas dzelzceļš" neatkarīgais meitasuzņēmums "LatRailNet" nolēmis no nākamā gada palielināt maksu par publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras izmantošanu, tostarp kravu pārvadājumiem 7% apmērā. No nākamā gada infrastruktūras maksa par vienu vilcienu kilometru bez pievienotās vērtības nodokļa kravas vilcieniem noteikta 11,08 eiro, pasažieru elektrovilcieniem 7,27 eiro, pasažieru dīzeļvilcieniem 6,1 eiro, pasažieru vilcieniem ar lokomotīvi 6,94 eiro, savukārt, šaursliežu vilcieniem 2,52 eiro.

Lasi vēl

Komentāri (2)

 • 0
  Guntars Shenfelds 15.11.2017, 09:14:51

  Laba domāšana.Cik saprotu valdība(tā būtu mūsu nodokļmaksātāju nauda?)kompensē izdevumus par kravu pārvadāšanu,bet "sarkanie baroni" peļņu bāzīs savās nepiepildināmās ķešās.

 • 0
  Kurzemnieks 15.11.2017, 12:14:31

  Kāpēc lai valdība no nodokļu maksātāju naudas būtu spiesta finansēt attiecīgo uzņēmēju zaudējumus?

  Un 'patīk' šis nosaukums - neatkarīgais meitasuzņēmums - typa - infrastruktūra jūsu, bet peļņa - mūsu.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: