Uzņēmums Uralhim kļuvis par termināļa Ventamonjaks lielāko akcionāru, tādējādi nodrošinot produkcijas piegādes loģistikas drošību, norāda Krievijas uzņēmuma Uralhim ģenerāldirektors.

Ventspils uzņēmumu "Ventamonjaks" iegādājusies SIA "Despina Capital", kuras 55% daļas pieder kompānijai "Uralchem Freight", kas ir "Uralhim" meitasuzņēmums, un 45% - Latvijā reģistrētai kompānijai AS "Halcyon Capital". Iepriekš "Ventamonjaka" īpašniece bija "Transmar Holding".

Vienotās ķīmijas kompānijas "Uralhim" ģenerāldirektors Dmitrijs Koņajevs, skaidro, ka "Uralhim" uzņēmumi jau vairāk nekā 15 gadus ir Ventspils termināļa klienti. Tāpat tiek uzsvērts, ka "Uralhim" ieņem vadošo pozīciju Krievijā pēc saražotā amonjaka daudzuma un kompānijas mērķis ir vēl vairāk palielināt ražošanas apjomu.

"Mūsu interesēs ir nodrošināt klientiem visā pasaulē elastīgus un izdevīgākus amonjaka piegādes nosacījumus. "Uralhim" pieeja termināļa iegādei un tā turpmākai vadīšanai būs identiska tai, ko realizējam Rīgas ostas "Riga Fertilizer Terminal" projektā," uzsver uzņēmuma vadītājs.

Uzņēmuma paziņojumā arī uzsvērts, ka terminālī ik gadu tiek pārkrauts miljons tonnu amonjaka un tas atrodas neaizsalstošajā Ventspils brīvostā. "Uralhim" darījumā pārstāvēja tā meitasuzņēmums "Uralchem Freight limited", kam pieder SIA "Ventamonjaks" 100% kapitāla daļu jaunā īpašnieka SIA "Despina Capital" daļu kontrolpakete jeb 55%. Darījumā piedalījusies arī "ABLV Bank" banka.

"Ventamonjaka" direktoru padomes priekšsēdētājs Andrejs Višņauskas savukārt norāda, ka termināļa kapitāla daļas iegādājies pārkraujamās produkcijas ražotājs un kravu īpašnieks un tas nodrošinās to, ka terminālim ilgtermiņā tiks garantēti pārkraušanas darbi. Tas esot būtisks faktors, kas ietekmē termināļa konkurētspēju, spēju nest peļņu īpašniekiem, kā arī nodrošināt darba vietas un nodokļus iemaksas Latvijas budžetā. "Ceram, ka ar "Uralhim" palīdzību spēsim palielināt termināļa noslodzi, kas pēc pasaules ekonomiskās krīzes ir būtiski samazinājusies," skaidro uzņēmuma pārstāvis.

Uzņēmumā skaidro, ka Baltijā amonjaku krauj tikai divās vietās Ventspilī un Igaunijas ostā Silamē. Izvēle kritusi par labu Ventspils uzņēmumam, jo tas ieklausījies klienta vēlmēs, turklāt te varot ienākt visu klašu kuģi - specializēti tankeri. "Ventamonjaks" arī esot sens un uzticams partneris.

Uzņēmuma pārstāvji uzskata, ka veikuši izdevīgu darījumu, jo nepieciešamo jaudu nodrošināšanai jauna termināļa būvniecība prasītu lielas investīcijas un laiku. Terminālis neprasot nekādus būtiskus ieguldījumus, turklāt patlaban tā jaudas ir aizņemtas tikai par vienu trešdaļu. Jaunie uzņēmuma īpašnieki ir apņēmušies palielināt iekraušanas jaudas gan uz to kravu apjoma rēķina, kuru kompānija vēsturiski transportējusi, gan piesaistot lielus kravu apjomus no citiem tradicionālajiem piegādātājiem - amonjaka ražotājiem.

Kompānijas mērķis ir tuvākajos gados stabili gadā pārkraut no 600 000 līdz 700 000 tonnu amonjaka. Tā ir aptuveni puse no vēsturiskā maksimuma 2008.gadā, kad tika pārkrauts 1,3 miljoni tonnu.

"Uralhim" ir viens no pasaules lielākajiem minerālmēslu ražotājiem, kas nodrošina ar produkciju Krievijas un ārvalstu lauksaimniecības produkcijas ražotājus. Kompānijai ir četras rūpnīcas, kas atrodas Krievijā - Kirovas apgabalā, Permā un Maskavas apgabalā.

LETA

Ventspils mērs Aivars Lembergs par īpašnieku maiņu "Ventamonjakā" :

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: