Ventspils Augsto tehnoloģiju parka ražošanas ēka Nr. 6, kas atrodas Ventspils brīvostas industriālajā zonā, ir nodota ekspluatācijā, un ir parakstīts nomas līgums ar SIA “FORPET BALTIC” par ēkas izmantošanu ražošanas vajadzībām.

Rūpnīcā paredzēts radīt videi draudzīgu iepakojumu, izmantojot vairākkārt pārstrādājamās plastmasas tehnoloģiju un tādējādi pagarinot jau radītās plastmasas mūža ilgumu. Jaunā rūpnīca ir jau divpadsmitā pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma būvētā ražošanas ēka Ventspils brīvostas industriālajā zonā.

6400 m2 lielā ražošanas ēka, kas sastāv no 4800 m2 plašām ražošanas telpām, moderna biroja un palīgtelpu daļas, tapšanas gaitā ir piedzīvojusi vairākas izmaiņas, lai kļūtu universāla un pievilcīga topošajam nomniekam. Šobrīd Ventspils brīvostas industriālā teritorija ir par vēl vienu sociāli atbildīgu, novatorisku un ilgtspējīgi domājošu uzņēmumu bagātāka, ostas pilsētu padarot īpaši piesaistošu arī citu mūsdienīgu uzņēmumu attīstībai.

Ražošanas ēka Nr. 6 ir iznomāta kompānijai SIA “FORPET BALTIC”, un uzņēmums tajā paredzējis ražot inovatīvas kafijas glāzītes, to vāciņus un citus konteinerus no atkārtoti pārstrādātas plastmasas. Ražotne izcelsies tehnoloģiskā risinājuma ziņā – izmantojot patentētu austriešu tehnoloģiju New Generations Recycling, no kā tiek izgatavoti iepakojuma materiāli, iepakojumus ir iespējams pārstrādāt neierobežoti daudz reižu. Kompānijas sākotnējās investīcijas sasniegušas 16 miljonus eiro, summāri pirmajos četros gados ražošanā plānots ieguldīt vairāk nekā 34 miljonus eiro. Plānotie realizācijas apjomi: 1800 miljoni vāciņu, 360 miljoni glāzīšu, 10 000 tonnas rPET plēves ražošanas piektajā darbības gadā, ko eksportēt uz ES un citiem pasaules reģioniem.

Gatavas ražošanas ēkas ar plašām un modernām ražošanas telpām, kas ražotājiem tiek piedāvātas par konkurētspējīgu nomas maksu, ir viena no Ventspils piedāvātajām priekšrocībām gan Latvijas, gan ārvalstu investoriem un uzņēmējiem, kas ļāvis Ventspilij stabili ierindoties starp Latvijas rūpniecības vēsturiskajiem flagmaņiem.

Lai attīstītu brīvostas industriālo teritoriju, kopš 2005. gada pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma Ventspilī uzbūvētas 12 ražošanas ēkas vairāk nekā 50 miljonu eiro vērtībā. Šajās ēkās radīts ap tūkstoš jaunu darbavietu.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • 0
    Kriska 12.12.2023, 15:08:11

    Ēka būvēt tieši šim nomniekam? Tas taču likuma pārkāpums!!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: