Satiksmes ministrija (SM) sagatavojusi rīkojuma projektus par Rīgas brīvostas pārvaldes likvidāciju un par Ventspils brīvostas pārvaldes likvidāciju. Tie saskaņā ar Ostu likuma pārejas noteikumiem paredz likvidēt minēto brīvostu pārvaldes ar 2023. gada 31. decembri.

SM skaidro, ka Ostu likuma pārejas noteikumi paredz, ka Rīgas un Ventspils brīvostu pārvaldes likvidējamas līdz šī gada 31. decembrim. Lēmumu par Rīgas brīvostas pārvaldes likvidāciju pieņem MK, bet likvidācijas procesu īsteno MK apstiprinātas likvidācijas komisijas, kas veic brīvostu pārvalžu materiālo, finanšu līdzekļu un saistību inventarizāciju, nodrošina brīvostu pārvalžu saistību un mantas līdz ar visu saistīto pienākumu, tiesību un apgrūtinājumu, tostarp kredītsaistību, nodošanu kapitālsabiedrībām, kas būs ostu pārvaldes attiecīgi Rīgas un Ventspils ostā.

Rīkojuma projekts nosaka, ka Rīgas un Ventspils brīvostu pārvalžu slēguma bilance gatavojama uz 2024. gada 30. jūniju.

Rīkojuma projektos teikts, ka par Rīgas brīvostas pārvaldes gada pārskata sagatavošanu atbild AS "Rīgas osta", bet par Ventspils brīvostas pārvaldes gada pārskata sagatavošanu - AS "Ventas osta", kas nodrošina nepieciešamās darbības attiecīgi Rīgas un Ventspils brīvostu pārvalžu vārdā pēc to likvidācijas.

Paredzēts, ka abām brīvostu pārvaldēm līdz 30. decembrim jānodod "Rīgas ostai" un "Ventas ostai" saistības (tiesības un pienākumus) saskaņā ar Ostu likuma pārejas noteikumiem. Tāpat plānots, ka brīvostu pārvaldes tām piederošo mantu un aktīvus līdz 30. decembrim nodod SM ieguldīšanai attiecīgi "Rīgas ostas" un "Ventas ostas" pamatkapitālā saskaņā ar Ostu likuma pārejas

"Rīgas ostas" un "Ventas ostas" īpašuma tiesības uz to pamatkapitālā ieguldāmo pārvades nekustamo īpašumu paredzēts reģistrēt Zemesgrāmatā vienlaicīgi ar šo īpašuma tiesību nostiprināšanu uz valsts vārda SM personā.

Savukārt SM valsts vārdā savā bilancē pārņems Rīgas un Ventspils brīvostu pārvalžu mantu, kas netiks ieguldīta "Rīgas ostas" un "Ventas ostas" pamatkapitālā. Pārņemto mantu, kas nebūs ieguldīta "Rīgas ostas" un "Ventas ostas" pamatkapitālā, SM attiecīgi nodos šo divu kapitālsabiedrību valdījumā.

Abu brīvostu pārvalžu darbinieku darba līgumos būs veicama darba devēja rekvizītu maiņa atbilstoši Valsts pārvaldes iekārtas likuma Valsts pārvaldes iekārtas likumam un Darba likumam, tādējādi nodrošinot, ka darbiniekam tiek saglabātas tiesības uz neizmantoto atvaļinājumu. Tāpat darbinieku darba stāžā "Rīgas ostā" un "Ventas ostā" ieskaitīs darba stāžu attiecīgi Rīgas brīvostas pārvaldē un Ventspils brīvostas pārvaldē.

Lasi vēl

Komentāri (5)

 • 0
  Persona 28.06.2023, 14:45:37

  Es tā arī vairāk nsko nesaprotu. Tad viss būs kā agrāk?

 • -1
  domāju 28.06.2023, 15:47:47

  Mērķis ir it kā mazināt politiķu ietekmi kapitālsabiedrībās, tik, liekas, ka tur, vienalga, ir ministriju pārstāvji. Interesanti, īpašumi jau sadalīti?

 • 0
  Kriska 28.06.2023, 18:31:59

  Klaipēdas osta no sākuma ir valsts pārvaldījumā un viss ok- attīstās, būvējas, kravas nāk

 • 0
  ventspilnieks 36,7 28.06.2023, 23:05:58

  Un nav bērnudārzi, kapi un sazin vēl kas viņu teritorijā.

 • 0
  Kriska 28.06.2023, 18:35:29

  Tas, ka Ventspils domes vadītāji ar to neapmierināti, tas saprotami- vairs nevarēs ar ostas ienākumiem rīkoties pēc savas iegribas

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: