7. jūnijā plānots sākt Ostas ielas posmā no Jāņa ielas līdz Dārzu ielai pārbūves darbus. Būvdarbu laikā satiksmei tiks pilnībā slēgts pārbūvējamais posms, un Pils ielā posmā no Ostas ielas līdz Lielajai ielai satiksme būs atļauta tikai vienā virzienā.

Ventspils brīvostas pārvaldes izsludinātajā atklātajā konkursā par Ostas ielas posma pārbūvi uzvarēja SIA “VIA”. Būvdarbu līgums noslēgts par 2,23 miljoniem un darbi jāpabeidz sešu mēnešu laikā, tātad līdz šī gada beigām.

Diemžēl būvdarbu laikā nav iespējams iztikt bez satiksmes ierobežojumiem. Satiksmes organizācijas izmaiņu shēmu izstrādāja Ventspils valstspilsētas pašvaldības Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļa. Galvenās izmaiņas, protams, skar pašu pārbūvējamo posmu no Jāņa ielas līdz Dārzu ielai, kur satiksme tiks slēgta pilnībā. Otras lielākās izmaiņas būs Pils ielā, kur būvdarbu laikā būs vienvirziena satiksme posmā no Ostas ielas līdz Lielajai ielai.

Ostas iela Ventspilī ir ne vien ostai cieši pieguloša iela, jo ir tieši blakus Ventas kreisā krasta piestātnēm, bet arī vieta, kur norit tūrisma, kultūras un izklaides aktivitātes. Tāpat šajā aptuveni 600 metru garajā posmā ir dažādu komunikāciju infrastruktūra. Lielākie pārbūves darbi šajā posmā notika 90-to gadu vidū, kad tas no izdangātas krastmalas tika pārvērsts greznā Ostas promenādē. Gandrīz 30 gadu laikā segums ir nolietojies un ir jāmaina.

Ostas ielas pārbūve būs pēdējais posms Ventspils brīvostas pārvaldes īstenotajā pievedceļu atjaunošanas un pārbūves projektā. Līdz 2023. gada beigām Ventspilī norit 19 pievedceļu posmu gandrīz 13 kilometru garumā atjaunošana vai izbūve. Kopējās projekta attiecināmās  izmaksas ir 19,65 miljoni eiro.  85% no attiecināmajām izmaksām sedz Eiropas Savienības Kohēzijas fonds.

Lasi vēl

Komentāri (4)

 • -3
  kaktuss 01.06.2023, 15:26:13

  Tauta grimst nabadzībā, veselības aprūpei naudas nav, bet jūs tērējat miljonus kaut kādiem maznozīmīgiem sīkumiem? Vēl vakar tur braucu, viss normāli. Rīgā pat ekonomiski svarīgās vietās ir tādas bedres, ka izbraukt nevar, bet viss notiek. Izskatās, ka kāds kārtējo reizi grib piepelnīties.

 • -2
  V-pilnieks 02.06.2023, 05:52:27

  Izskatās, ka kāds sev ir izveidojis tik nožēlojamu dzīvi, ka cilvēkam nav nekas labāks dzīvē, ko darīt, ka pašūt visur savu uzpūsto neapmierinātību, nevis izdvest kaut mazliet prieka un pateicības, par to, ka mūsu pilsēta ir spējīga augt redzot apstākļus, citviet Latvijas pilsētās. Pēc jūsu loģikas spriežot, labāk ir sagaidīt, kad būs bedres, kā Rīgā, kur nereāli izbraukt cauri pilsētai, nenolaužot riteni , un, kad Eiropas līdzekļi vairs nebūs tam pieejami un tad domāt ko darīt... Nevis sakārtot infrastruktūru laicīgi, kad tas ir pieejams par salīdzinoši mazām naudām ar Eiropas naudas atbalstu?

 • 0
  qwerty 07.06.2023, 08:26:29

  Ak tie termiņi,termiņi... seši mēneši-sešsimt metri!!!
  Nez cik laika vajadzētu lai šādu pārbūvi
  https://www.youtube.com/watch?v=btOE0rcKDC0
  paveiktu, droši vien pāris gadu!

 • 0
  ventspilnieks 36,7 07.06.2023, 10:07:07

  Mēs jau ceram uz greznu promenādi nevis bōring pelēku betona pleķi kā līdz šim

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: