Jaunākā pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma būvētā ražošanas ēka ir nodota ekspluatācijā un parakstīts nomas līgums par tās izmantošanu ar vienu no vadošajiem Baltijas augsto tehnoloģiju uzņēmumiem ''HansaMatrix''.

Jaunā ražošanas ēka atrodas Ventspils augsto tehnoloģiju parkā (VATP), kas ir viena no Ventspils brīvostas industriālajām teritorijām. 4600 kvadrātmetru plašā ražotne ar adresi Ventspils augsto tehnoloģiju parks Nr.7 jau sākotnēji projektēta elektronikas produktu ražošanas vajadzībām. Ēku nomās uzņēmums ''Hansamatrix'', kurš Ventspilī attīsta savu darbību jau 13 gadus. Ražošanas telpās jau sākusies iekārtu uzstādīšana.

"HansaMatrix" ir augsto tehnoloģiju uzņēmums, kas veic jaunu elektronisko produktu un sistēmu izstrādi, to industrializāciju, kā arī sniedz integrētus ražošanas pakalpojumus klientiem, datu tīklu iekārtu, lietu interneta, industriālo sistēmu un citos augstas pievienotās vērtības tirgus segmentos. Kompānijas akcijas kotē biržas "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.

Lai attīstītu brīvostas industriālo teritoriju, 2020. gadā Ventspils brīvostas pārvalde turpinājusi trīs jaunu ražošanas ēku būvniecību. Šobrīd pabeigta un nodota ekspluatācijā ir 7.ražošanas ēka Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā. Drīzumā noslēgsies ražošanas ēkas Ganību ielā 103 būvniecības darbi, kur nomnieks jau pamazām uzstāda iekārtas. Savukārt Ventspils Augsto tehnoloģiju parka 6.ēkai veikta pārprojektēšana, jo tās nomnieks savu biznesa plānu maiņas dēļ atteicās no papildus ēkas nomas esošās darbības paplašināšanai. Gatavības stadijā ir vēl trīs ražošanas ēku projekti Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā, kas var tikt piedāvāti investoriem.

Kopš 2002. gada Ventspils brīvostas industriālajā teritorijā pēc Ventspils brīvostas pasūtījuma uzbūvētas desmit ražošanas ēkas un piesaistīti vairāk nekā 20 ražošanas uzņēmumu, radot vairāk nekā 1700 jaunu darba vietu. Izaugsmes rādītāji apstrādes rūpniecībā ļauj Ventspilij ieņemt stabilu vietu reģiona rūpniecisko centru vidū.

Lasi vēl

Komentāri (9)

 • -4
  reku Pirms 4 nedēļām

  Būtu normāli ,ja tās 1700 darbavietas būtu vienā vai divos uzņēmumos,nevis vairāk nekā 20 sīkos kantorīšos.

 • -9
  Alberts koks Pirms 4 nedēļām

  Uz priekšu, taisi augšā - ja vajag speciālistus dod ziņu!

 • 0
  Margrieta666 Pirms 3 nedēļām, 3 dienām

  >Alberts koks
  Bet kāpēc negribat strādāt īstu darbu?
  Ja visi būs speciālisti,kur strādniekiem palikt?

 • -8
  juris700 Pirms 4 nedēļām

  Reku...kāda šķirba,vienā vai 29 uzņēmumos,galvenais ir alga par ko nodokļus utt nomaksāt

 • -5
  Vilis Skuja XVI Pirms 4 nedēļām

  Mazā uzņēmumā,vienalga,kantornieku (liekēžu),kuri strādniekiem jāuztur,būs gana daudz.

 • -15
  Brīvība Pirms 4 nedēļām

  Mūžīgās skrandu proletariāta vaimanas...

 • -1
  yolo Pirms 3 nedēļām, 6 dienām

  Ar iepriekšējo segvārdu tu tieši tādu pašu marasmu rakstīji

 • -2
  Margrieta666 Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  Vai nebūtu jēdzīgāk,ja uzņēmums varētu nopirkt gan ēku,gan zemi,uz kuras tā atrodas?

 • -5
  yolo Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  Īsti jau nē

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: