Pēc ziemas tehnoloģiskā pārtraukuma Ventspils slēpošanas kalnā ''Lemberga hūte'' ir atsākti Rodeļu trases būvniecības darbi, informē Ventspils Komunālā pārvalde.

Slēpošanas kalnā ir atsākta Rodeļu trases būvniecība, turpinot pirms ziemas tehnoloģiskā pārtraukuma iesāktos darbus, kā seguma nesošās konstrukcijas šķembu maisījuma kārtas izbūvi pie Rodeļa ēkas, apkalpes ceļam un gājēju zonā pie apkalpes ceļa. Tāpat ir atsākti servisa ēkas apdares darbi un betona apmaļu izbūve, savukārt pašai Rodeļu trasei ir uzsākti mehāniskie regulēšanas un pārbaudes darbi.

Jaunā rodeļu trase Ventspilī būs vienīgā vieta Baltijā, kas nobraucienā nodrošinās 360 grādu virāžu 40 metru augstumā virs jūras līmeņa, bet trases sākums būs novietots uz pāļiem aptuveni 10 metru augstumā no zemes līmeņa. Augstās klases vissezonu trase kopumā būs 808 metrus gara. No tiem ap 250 metru būs pacēlāja garums, kas braucēju ar kamanām nogādās starta vietā. Pavisam 26 kamanas būs aprīkotas ar elektronisko bremzēšanas sistēmu un elektriskām bremzēm, kas nodrošinās pašbremzēšanu gadījumā, ja priekšā braucošais apmeklētājs brauks lēnāk. Lietus laikā kamanas būs aprīkotas ar aizsegiem, pasargājot pasažieri no nokrišņiem. Elpu aizraujošais nobrauciens būs 566 metru garš ar maksimālo ātrumu 40 km/h, turklāt izbraucienā varēs doties arī vecāks kopā ar bērnu, jo kamanu kravnesība būs 150kg.

Būvprojekta ietvaros tiek paredzēta arī piegulošās teritorijas labiekārtošana un apzaļumošana. Plānots, ka jaunā rodeļu trase apmeklētājiem būs pieejama 2023. gada vasarā, radot sešas līdz astoņas jaunas darba vietas Ventspilī. Paredzēts, ka gada laikā rodeļu trasi apmeklēs 60 līdz 70 tūkstoši interesentu, jo šādas atrakcijas ir populāras visā pasaulē un Baltijas mērogā tā būs visekskluzīvākā trase.

Lasi vēl

Komentāri (5)

 • -4
  reku 23.03.2023, 13:50:53

  Nav saprotama viena lieta-"nodrošinās pašbremzēšanu gadījumā, ja priekšā braucošais apmeklētājs brauks lēnāk".
  Vai tad visas kamanas nevar pārvietoties vienā-maksimālajā-ātrumā?Kāda mārrutka pēc kādam būtu jāvelkas lēnāk?Protams,distancei starp braucējiem jābūt,to arī varētu nodrošināt automātika.

 • -7
  P/i "Ventspils Komunālā pārvalde" 23.03.2023, 13:58:56

  Informējam, ka inteliģentās bremzes ir iestrādātas drošības apsvērumu dēļ, jo ne katrs gribēs izbaudīt maksimāli iespējamo ātrumu, piemēram, vecāks, kas dosies nobraucienā kopā ar bērnu. Tas nozīmē, ka aizmugurē braucošās kamanas automātiski sabremzēs gadījumā, ja priekša braucošās kamanas brauks lēnāk, lai novērstu sadursmi.

 • -1
  Viktors + 23.03.2023, 17:47:20

  Tad jau iznāk,ka viena lēnbraucēja dēļ sekojošie nedabūs izbaudīt maksimālo ātrumu?

 • 0
  P/i "Ventspils Komunālā pārvalde" 24.03.2023, 10:45:00

  Attālumu starp divu kamanu nobraucienu varēs kontrolēt darbinieks, kas būs atbildīgs par kamanu palaišanu. Piemēram, uzgaidīt, kad priekšā braucošais jau ir trases vidū, vai pat tālāk, un tikai tad palaist nākamo braucēju, kas vēlas izbaudīt ātru nobraucienu.

 • -1
  Marta P 24.03.2023, 11:46:56

  Klientam ir tiesības sabremzēties, ja nevēlas traukties maksimālajā ātrumā. Tur taču varēs dažādu vecumu cilvēki braukt, un katram tās izklaides preferences ir citādas. Kāds grib ekstrēmāk, ātrāk, kāds ne.
  Mehānisms nodrošinās, ka šādā gadījumā nenotiks sadursme, kas nodrošina drošību visiem apmeklētājiem.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: