Agrā piektdienas rītā Latvijā pastiprinās rietumu, dienvidrietumu vējš, līdz plkst.5 stiprākās brāzmas bija 23 metri sekundē Ventspilī, savukārt līdz plkst.6 lielākās brāzmas bija 25 metri sekundē Stendes novērojumu stacijā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

No ziemeļrietumiem valsti šķērso īslaicīgi, bet intensīvi nokrišņi - lietus, krusa un sniegputenis. Kurzemē reģistrēti vairāki zibens spērieni. Aiz šiem nokrišņu mākoņiem debesis skaidrojas.

Gaisa temperatūra piecos rītā bija no -3,6 grādiem Dagdā līdz +4,1 grādam Pāvilostā.

Rīgā pēc sešiem rītā ieradās īslaicīgi nokrišņi, pērkona negaiss un sniegputenis. Līdz plkst.6 dienvidrietumu vēja ātrums brāzmās sasniedza 16 metrus sekundē, gaisa temperatūra pirms nokrišņiem pakāpās līdz +2 grādiem.

Maksimālā gaisa temperatūra ceturtdien LVĢMC novērojumu tīklā bija no -1,1 grāda Zosēnos līdz +3,3 grādiem Liepājā, Pāvilostā un Ventspilī.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 9.februārī bija +19..+20 grādi Portugālē un Spānijā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz piektdienu -20..-24 grādi augstākajos kalnos Eiropas centrālajā un dienvidaustrumu daļā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: