Ar lieliskiem sasniegumiem noslēgusies ''Zaļā josta'' rīkotā makulatūras vākšanas konkursa ''Tīrai Latvijai'' 2021./2022. mācību gada sezona. Piedaloties vairāk nekā 92 tūkstošiem bērnu no 358 izglītības iestādēm, pārstrādei nogādātas 555 tonnas 632 kg makulatūras – nevajadzīga papīra un kartona.

Kurzemes reģionu konkursā pārstāvēja 58 izglītības iestādes, pārstrādei nogādājot 106,9 tonnas makulatūras, kas ir apmēram piektdaļa no visā valstī savāktā daudzuma.

Makulatūras vākšanas konkurss ''Tīrai Latvijai” tiek rīkots jau 18. mācību gadu, kļūstot par nozīmīgu vides projektu tūkstošiem Latvijas bērnu ģimenēs. ''Izlietotā iepakojuma, tostarp makulatūras, dalīta vākšana valsts mērogā pēdējos gados ir strauji attīstījusies. Tomēr, paralēli esošajai infrastruktūrai, ik gadu kampaņa pārstrādei pienes simtiem tonnu nevajadzīgu papīru un kartonu, uzskatāmi demonstrējot, ka šīm otrreizējām izejvielām joprojām ir jāmeklē alternatīvi savākšanas avoti,'' norāda ''Zaļā josta'' pārstāve Laima Kubliņa. ''Lai arī šķiet, ka dzīve digitālajā gadsimtā ļauj atteikties no papīra lietošanas, tomēr mūsu rīkotie konkursi parāda, ka, pat, strādājot attālināti, mācoties no mājām, visu darot elektroniski, sabiedrība tik un tā rada simtiem tonnu papīra un kartona atkritumu. Tāpēc mēs nevaram aizmirst par atkritumu šķirošanas nozīmi, un pārstrādē jānogādā katra izlasītā avīze, tukšais papīra maiss vai kartona kaste – jo tas ir izejmateriāls kam jaunam,'' uzsver Kubliņa.

Aktīvākie makulatūras vākšanā Kurzemē šogad ir skolēni no Talsu pamatskolas, kas savākuši 8,2 tonnas makulatūras. Otrajā vietā Kurzemes reģionā ierindojas Puzes pamatskolas audzēkņi ar savāktām 7,73 tonnām makulatūras. Pērn Puzes pamatskolas skolēni bija līderi Kurzemes reģionā. Savukārt Tārgales pamatskola iegūst 3. vietu reģionā, savācot 4,81 tonnu makulatūras.

Rēķinot pēc savāktā makulatūras daudzuma uz vienu mācību iestādes audzēkni, lieliski sasniegumi ir Puzes pamatskolai, kur katrs audzēknis vidēji pārstrādei savācis 117,12 kg makulatūras. Pērn Puzes pamatskolas audzēkņi šajā nominācijā ieņēmu otro vietu Kurzemē, bet šogad jau izvirzījušies līderos.

Visvairāk makulatūras Kurzemes reģionā nemainīgi savākušas Ventspils pilsētas un novada mācību iestādes. Piedaloties 13 izglītības iestādēm, ventspilniekiem izdevies savākt un pārstrādei nodot 25,914 tonnas makulatūras. Visvairāk makulatūras Ventspils novadā, līdzīgi kā pērn, savākuši Puzes pamatskolas skolēni, pārstrādei nogādājot 7,73 tonnas makulatūras. Otrā vieta Ventspils novadā arī šogad ir Tārgales pamatskolas audzēkņiem, kas pārstrādei nogādāja 4,81 tonnu makulatūras. Zūru pamatskolas audzēkņi konkursa ''Tīrai Latvijai'' ietvaros savākuši 2,75 tonnas makulatūras, savukārt Ventspils 2. pamatskolas skolēni savākuši 1,55 tonnas nevajadzīgu papīru, bet Ventspils 1. pamatskolā savāktas 1,5 tonnas makulatūras.

Plašāka informācija un konkursa rezultāti atrodami vietnē www.tirailatvijai.lv.

Lasi vēl

Komentāri (2)

 • 0
  Heinrich Pirms 3 nedēļām, 6 dienām

  Kur palika nauda par makulatūru?
  Katra lieta kaut ko maksā,arī nevajadzīgais kartons u papīrs.
  Pārstrādes uzņēmumi taču samaksāja par katru nodoto tonnu?

 • -2
  Marta P Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  Pareizi sakāt - katra lieta kaut ko maksā, arī pakalpojums, ka tiek organizēta jūsu atkritumu savākšana, lai pašiem nav jāved uz makulatūras nodošanas punktiem kaut ko maksā. Tā kā par to nemaksājāt, tad peļņa no tā, iespējams, ir arī tā samaksa.
  Tā pat kā, ja izmetat tagad pudeli ar depozīta zīmi un kāds cits nepaslinko, to savāc un aiziet nodot - peļņa ir tam, kas to izdara, un izdara pareizi un atbildīgi.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: