Lai iedzīvotājiem sniegtu iespēju bez maksas iegūt tīru un svaigu dzeramo ūdeni siltos klimatiskos laika apstākļos vasaras sezonā, Reņķa dārzā ir uzsākta dzeramā ūdens brīvkrāna izbūve, informē Ventspils Komunālā pārvalde.

Pērn abos lielākajos rotaļu laukumos Bērnu pilsētiņā un bērnu parkā ''Fantāzija'' pēc iedzīvotāju lūguma tika uzstādīti dzeramā ūdens brīvkrāni, nodrošinot apmeklētājiem bez maksas uzpildīt līdzi paņemtās ūdens pudeles, kā arī sniedzot iespēju nomazgāt rokas pēc rotaļu parka apmeklējuma.

Atsaucoties uz iedzīvotāju pozitīvo atsauksmi par brīvkrānu pieejamību, Ventspils pašvaldība lēma iniciatīvu turpināt, šādu iekārtu uzstādot arī Reņķa dārzā, kur 12. aprīlī SIA ''AB būvniecība'' uzsāka to izbūves darbus. Šobrīd ir pabeigta pamatnes betonēšana, seguma izbūve ar dabīgo akmeni un jaunās iekārtas uzstādīšana, pieslēdzot to Ventspils centralizētajai ūdensapgādes sistēmai. Lai nodrošinātu kvalitatīvu un normatīvajiem aktiem atbilstošu ūdens apgādi, nākamā nedēļā tiks veikta ūdens analīžu pārbaude. Šobrīd paredzēts, ka parka apmeklētājiem jaunais brīvkrāns lietošanai būs pieejams pēc Lieldienām.

Šāda iniciatīva ir videi draudzīga, jo tā tiek sabiedrībai nodrošinātas plašākas iespējas uzpildīt savas ūdens pudeles, samazinot PET pudeļu iegādi, turklāt ventspilnieki jau ir pārliecināti par pilsētas ūdens kvalitāti – tas ir kvalitatīvs, pieejams un videi draudzīgs. Lai kontrolētu attīrīšanas procesa kvalitāti, pašvaldības SIA ''Ūdeka'' regulāri veic analīzes gan pirms, gan pēc ūdens attīrīšanas.

Lasi vēl

Komentāri (6)

 • -3
  Pornieks 13.04.2022, 15:58:27

  Sirds paldies, bērnības garša!

 • -1
  .Nahs Nahs 13.04.2022, 17:25:05

  Jādomā,ka visa tā uzparikte būs pagrūtāk salaužama.Demolēšanas un laušanas niķi,par nožēlošanu,piekopj ne tikai sveštautieši...

 • -7
  borsinsh 13.04.2022, 17:40:43

  ... kad atlidos krievu raķetes - būs no ka ... padzert

 • -4
  reku 13.04.2022, 19:48:50

  Bez maksas uzpildīt līdzi paņemtās ūdens pudeles?
  Paldies par informāciju.Pēc svētkiem būšu klāt ar rateļiem un kādām 30 5-litrīgajām pudelēm.Jūtams atspaids saimniecībā ir laba lieta.

 • -5
  an2ru2 14.04.2022, 10:32:35

  Latvieša skaudība vai?

 • -4
  žurka 14.04.2022, 10:47:28

  Vispār jau nav bez maksas. Par to maksājam mēs visi ar saviem samaksātajiem nodokļiem. Reku - skaties, ka nepārplīsti, šitā mentalitāte - ķert un raut visu sev jau izsenis ir zināma.

  Bet ideja par brīvkrānu - super!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: