Uzklausot makšķernieku ierosinājumus, šopavasar tiks uzsākti būvdarbi papildu laivu nolaišanas vietu izbūvei Ventas upes krastā, informē Ventspils p.i. ''Komunālā pārvalde''.

12. februārī, Ventspils pilsētas domes Pilsētas attīstības komisijas sēdē tika atbalstīta iecere laivu nolaišanas vietā izbūvēt divas papildu laivu nobrauktuves un grantētu nobrauktuvi gumijas laivām, kā arī izveidot papildu pontonu. Tāpat tiek paredzēts izbūvēt jaunu apgaismojumu piebraucamajam laukumam un laivu nolaišanas vietām, lai makšķerniekiem būtu ērti izmantot nobrauktuvi arī diennakts tumšajā laikā.

Laivu nolaišanas vieta Ventas upes krastā tika izbūvēta pirms diviem gadiem, un kopš tā brīža šī vieta ir guvusi lielu makšķernieku atsaucību, ne tikai no Ventspils, bet arī citām pilsētām un rajoniem. Aktīvajā makšķerēšanas sezonā mēdz ierasties pat 80 laivu īpašnieki, kuri vienlaikus vēlas izmantot laivu nolaišanas platformu.

Lai šo problēmu risinātu, makšķernieku biedrība vērsās Ventspils pilsētas domē ar iniciatīvu blakus esošajai nobrauktuvei izbūvēt vēl divas nobrauktuves laivu nolaišanai ūdenī. Šāda pārbūve rastu iespēju vairākiem makšķerniekiem vienlaikus nolaist laivas, kā rezultātā neveidotos garas rindas. Ventspils pašvaldība organizēja tikšanos pie Ventas upes, kurā piedalījās kupls makšķernieku skaits. Tikšanās laikā pašvaldība uzklausīja makšķernieku vēlmes un ierosinājumus, kā paplašināt esošo laivu nobrauktuvi.

Tiek paredzēts, ka būvdarbi tiks uzsākti aprīlī un norisināsies līdz 2021. gada maija mēnesim, lai sākoties makšķerēšanas sezonai, makšķernieki varētu baudīt atpūtu Ventā.

Lasi vēl

Komentāri (23)

 • -4
  Nah Nahs XIII Pirms 3 nedēļām

  Jā,kā gan laivas dabūja ūdenī pirms gadiem 40-50?

 • -10
  Shera Pirms 3 nedēļām

  Loti labi būtu, ja pie reizes sakārtotu blakus peldvietu. Soliņi tur salūzuši, velosipēdu novietnes nepietiekoši. Vasarā niedres un zāle Ventmalā tiek pļauta tikai gar pašu krastu, kur arī cilvēki izvietojās cits citam cieši blakus, kaut blakām būtu daudz vietas, ja teritorija būtu sakopta plašāk. Par bērniem vispār nav padomāts, nav ne vienas atrakcijas kā jūrmalā. Pat parastās jūras smiltis pagājušā vasarā tika atvestas tikai vienu reizi. Par makšķerniekiem domājam, par bērniem nē.

 • -5
  Kristiāna Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Vou, vou, vou! "Par makšķerniekiem domājam, par bērniem nē" - lai nu kur Tu šito vari teikt, bet ne Ventspilī, makšķernieki Tevi par šitādiem vārdiem bez sāls apēdīs! :D Par bērniem neesot padomāts - pilsētā esi bijusi!?
  Turklāt tā ir atpūtas vieta, ne peldvieta Ventā, un viņu sakopa, sāka pļaut niedres, vest smiltis un labiekārtot dēļ tā, ka par spīti tam, ka tā nav atzīta kā peldvieta, cilvēki tur dodas un pilsēta cenšas sakārtot tā, lai tas būtu patīkami un droši.
  Katru pavasari šo atpūtas vietu apseko un sakārto, un, ja nebūtu atsaldētu indivīdu, kas visu demolē, tad tas saglabātos pat vairākus gadus!

 • -10
  Opaps Pirms 3 nedēļām

  Vajag pievest smiltis no Dienvida molas, apmēram 150 m3.

 • -12
  Ādams Grinbergs Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Tualete jau nu gan arī dikti derētu. Līdz peldētavas WC var arī nepaspēt , ja stundas 7-8 ir pavadītas uz ūdeņiem.

 • -3
  ventspilniece.lv-2 Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Sievietēm pagrūtāk,bet jūs,vīrišķi,taču variet savas vajadzības nokārtot turpat uz ūdeņiem.

 • -6
  Nif nifs Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  >v-cei Ne jau visas ;)

 • -12
  .Guntis6060. Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  ventspilniece.lv-2 tev jau tupā govs patīk mīzeļos peldēties,bet tas nav patīkami visiem .

 • -3
  Nah Nahs XIII Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Šoreiz salmu būdas iemītniecei taisnība.Lielo būšanu nokārtojot ūdenī,s*ds peld līdzi pašam/i d*rsējam/ai.

 • -5
  Nif nifs Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Man vienmēr taisnība :b :))

 • -5
  Kristiāna Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Ja dodas pavadīt 8h uz ūdens, būtu jāpadomā arī par kādu trauciņu, kur vajadzības nokārtot, vai rēķināties ar to, ka nepieciešams laiks, lai tiktu krastā un līdz labierīcībām!
  Bet prieks, ka Jūs to nerosināt darīt ūdenī un ierosinājums ir labs! :) Gan jau taps arī sadzirdēts!

 • -1
  Larijs Kukarans Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Palasīju komentārus,īpaši patika Guntis:) Paradiet man tadu cilvēku,kas nav mīzis ūdenī,jūrā,upē,taja paša dušā,tādu nav,es taja skaitā,tā kā Gunti,savu sašutumu noliec malā,liekuli:) Es pat neslēpjos zem segvārda:) varēji paklusēt un viss,neviss tēlot nezin ko.

 • -8
  Kristiāna Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Ar šādām lietām nebūtu jālepojas, un noteikti nebūtu jāaicina pārējos būt cūciskiem. Tas tomēr ir piesārņojums. Tā pat kā ūdenī izmestas, piemēram, ābolu serdes!
  Tas, ka tas nāk no dabas (vai no cilvēka), nenozīmē, ka tam jānonāk ūdenī!

 • -5
  .Guntis6060. Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Kas tēlo? Par segvārdiem vari to teikt un spļaut virsū gandrīz visiem te. Vēl nav zināms cik tev to te i arī ja kas. Nekad neiešu pludmalē kurā vienlaicīgi ūdenī vairāki simti peldētgribētāju.Nav jau pret to ka daži tācu ja simtiem .Ko ta ? Es i bijs kur tūkstošiem ūdenī un tualet nekur uz apvārsn nav redzams.Tic man es tur iekšā negāj,lai cik tas būt veselīgs pasākums.Tev jau patikt tā peldēt pa vardīt laikem vai kraulē ? Tu jau vaukšķi laikam tālāk pa dampeļūden rezējs neesi. Tak mīz cik uziet un vēl ierauj ūden un tā glaun izšpļāu ar strūklak ārā ar ja tīk. Ir dzirdēts ka mīzal ir arī veselīg reizēm padzert.Jāuzsāk mīzalbusiness. Svaigs izlejamais - tumšais un gaišais ...Nav brīnums ka tāds cūcisk tu i izaudzs.

 • -3
  yolo Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Piebraucamo ceļu un stāvlaukumu derētu tur nobruģēt, ja reiz šī peldvieta ir tik populāra. Ar zemāku auto tur ļoti problemātiski piebraukt

 • -2
  P/i "Komunālā pārvalde" Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Labdien! Atpūtas vieta pie Ventas katru gadu pirms sezonas sākuma tiek sakārtota, arī šogad tiks pievestas smiltis un sakārtots krasts. Tomēr rotaļu laukumu bērniem šeit netiek paredzēts attīstīt, jo labiekārtots rotaļu laukums “Brīnumzeme” atrodas vien 600m attālumā no atpūtas vietas. Atbildot uz jautājumu par piebrauktuves pārbūvi, tad darām zināmu, ka piebrauktuve jau ir noklāta ar frēzmateriālu, kas ir līdzens segums, kā arī tas neput, tādēļ ar automašīnu nav problemātiski šeit pārvietoties.
  Savukārt papildu āra tualeti laivu nolaišanas vietā nav pamata uzstādīt, jo peldvietas zonā tiek uzstādīta āra tualete, kas atrodas vien dažu metru attālumā.

 • 0
  Shera Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Kā būs vasarā ar teritorijas pļaušanu un paplašināšanu. Visiem peldvietas apmeklētājiem šaurā vieta, kas tiek nopļauta tikai dažus metrus no krasta, ir nepietiekoša. Arī niedres vajadzētu attīrīt, lai paplašinātu vietu, kur peldēt.

 • -1
  Pipars Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Piekrītu ,peldvietas zonu vajag paplašinat.
  Kā arī jauzstāda papildus bojas ar karodziņiem peldvietas atzīmēsanai,citadi daźi laivotāji īsti neievēro peldvietas robežas.

 • 0
  P/i "Komunālā pārvalde" Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Labdien! Šobrīd tiek kārtotas nepieciešamās atļaujas, lai Ventas krasta peldvietā varētu veikt niedru izpļaušanu. Lai varētu veikt niedru izpļaušanu Ventas krastā, Būšnieku ezera krastā un Reņķa dārza dīķos ir nepieciešama Valsts vides dienesta atļauja. Atgādinām, ka niedru pļaušanu drīkst veikt tikai pēc 30.jūnija, kad oficiāli beidzas putnu ligzdošanas laiks un beidzas aizliegums veikt jebkādus pļaušanas darbus dīķos vai ezeros. Niedru un citu ūdensaugu pļaušanu drīkst veikt no 30. jūnija līdz septembrim. Tādēļ minētie darbi tiks veikti tikai pēc 30.jūnija.

 • -2
  Kristiāna Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Bet tā jau nav peldvieta, tā ir atpūtas vieta. Šī vieta nav sertificēta peldvieta. Tur to labiekārtojumu sāka veidot, jo ventspilnieki iecienījuši tur peldēties. Bet nevar dome neoficiālu peldvietu labiekārtot! Sakārtota atpūtas vieta - jā! Bet peldēšanās tur ir uz pašu atbildību!

 • 0
  Larijs Kukarans Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Ko lai saka,tiešām,tev taisnība,ārpus ventiņiem neesmu bijis:) Es nespļauju nevienam virsū,to tu pats izdomāji.Vaukšķ te,tikai tu,kucēn!Es pateicu tikai to,ko 99,9% cilvēki dara,neskatoties uz to,ka viņi saka,ka es tā nedaru.Mīzeļu uzņēmumu pats taisi.Tie kas par kaut ko vairāk noliedz un ardās,tie ir vēl lielaki ūdenī mīzēji.estēt tu!Par mani nespried,cik es saprotu tu esi vai nu iebraucējs ventiņos,vai pārāk jauns.

 • 0
  Kristiāna Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Gadīties var visādi, īpaši bērniem. Bet, ja pieaudzis cilvēks nespēj saturēt vai paciesties un nenokārtot savas dabiskās vajadzības publiskā vietā, kur atrodas arī citi, tai skaitā ūdenī - nu tur cilvēkam ir problēma gan ar galvu, gan ķermeni, vai vismaz vienu no abiem noteikti! Un ar to nebūtu jālepojas, bet gan būtu steidzīgi jāmeklē speciālistu palīdzība!

 • 0
  Larijs Kukarans Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Es nerunāju par baseinu,ja tur dara,tad tiešām problēmas ar veselību,gan gartīgo,gan fizisko,es runāju par atklātiem ūdeņiem ,ak jā,un dušu:)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: