Ventspils pilsēta Latvijas mērogā zināma kā ziedu galvaspilsēta, kura ik gadu pavasara un vasaras mēnešos priecē ar simtiem krāšņu ziedu kompozīciju visā pilsētā. Krāšņā pilsētas ziedu rota iedvesmo arī pilsētas iedzīvotājus savu piemājas vidi veidot koptu un kvalitatīvu ar visdažādākajām ziedu un kokaugu kompozīcijām.

Jau vairāk nekā 11 gadus Ventspilī tiek rīkots konkurss ''Pilsētas rota''. Konkursa mērķis ir apzināt Ventspils skaistākās un kvalitatīvāk labiekārtotās individuālo dzīvojamo ēku teritorijas, popularizējot mūsdienīgus vai tradicionālus, vides raksturam atbilstošus dārzu veidošanas principus.

Šogad konkurss ''Pilsētas rota 2020'' norisināsies laika posmā no 25. jūnija līdz 3. augustam.

Individuālo dzīvojamo māju īpašnieku pieteikšanās konkursam būs iespējama līdz šā gada 10. jūlijam plkst. 16 (pieteikšanās telefoniski Ventspils pilsētas pašvaldības iestādē Komunālā pārvalde, tālr. 63624269, rakstot uz e-pasta adresi kom.parvalde@ventspils.lv vai sūtot vēstuli pa pastu, adrese: Užavas iela 8, Ventspils, LV-3601).

Žūrijas komisija, kurā ietilpst deviņu dažādu nozaru pārstāvji, vērtēs individuālo dzīvojamo māju teritorijas Ventspilī, kuras būs pieteikuši šo teritoriju īpašnieki vai lietotāji. Visā konkursa norises laikā notiks arī vērtēšana nominācijā ''skats no malas'', kurā tiks noteikti skaistākie dārzi, kas īpaši izceļas un ir pamanāmi ar savu sakoptību pilsētvidē.

Vispievilcīgākie, krāšņākie un oriģinālākie Ventspils iedzīvotāju dārzi tiks vērtēti pēc dažādiem kritērijiem - kāds ir dārza kopskats un dārza uzturēšanas kvalitāte, tiks ņemtas vērā arī tādas nianses, kā karoga eksponēšana, dekoru pieskaņotība kopējam dārza tēlam, mājas numura zīmes saskatāmība u.c.

No konkursā pieteiktajiem un žūrijas skatā no malas izvēlētajiem skaistākajiem dzīvojamo māju dārziem tiks izvēlēti labākie 80, priekšroku dodot īpašumiem, kuri ir pieteikušies paši. Pēc žūrijas izvērtējuma no 80 labākajiem dārziem 10 skaistākie dārzi tiks nominēti atzinībai ''Pilsētas rota 2020'', izvirzot 1., 2. un 3. vietas ieguvēju. Papildu komisija var piešķirt atzinību arī vairākās kategorijās, piemēram, no jauna ierīkots dārzs, tradicionāls dārzs u.tml.

Sakoptāko īpašumu adreses un uzvarētāji tiks izziņoti līdz 6. augustam. Lēmums par balvas pasniegšanas vietu un laiku tiks pieņemts, vadoties no situācijas valstī.

Aicinām iedzīvotājus būt atsaucīgiem un pieteikt pašiem savas vai citu ventspilnieku sakoptās dzīvojamo māju sētas dalībai konkursā ''Pilsētas rota 2020!''

Vairāk informācijas par konkursu ''Pilsētas rota 2020'' lasāms nolikumā ŠEIT.

Apmaksāta informācija.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: